Canan Karatay'dan doktorları bile hayran bırakan formül! 'Bunu içen asla hasta olmaz'

Verdiği tavsiyeler ile milyonları aydınlatan Prof. Dr. Canan Karatay, bu sefer de sağlıklı bir yaşam ve hasta olmamak için gereken bir formülü paylaştı. İşte detaylar...

Sağlık 01.05.2022, 17:00 01.05.2022, 17:01
Abone ol
Canan Karatay'dan doktorları bile hayran bırakan formül! 'Bunu içen asla hasta olmaz'

'Karatay Sözü' adlı yeni kitabında "Virüs ve bakterilerden nasıl korunabiliriz?" sorusunu yanıtlayan Prof. Dr. Canan Karatay, virüs ve bakterilerden aslında korkulmaması gerektiğini söyledi. Karatay, doğal yoldan vücut direncini arttırma yollarını ve sağlıklı yaşam sırlarını şu şekilde açıkladı…

KARBONATLI SU İLE YAPILAN GARGARA MASKE GÖREVİ GÖRÜYOR!

Canan Karatay bakteri ve virüs ile savaşma aşamalarında şunları yapmayı öğütledi;

Solunum yollarına yerleşerek, solunum yolu enfeksiyonlarına neden olan, burun tıkanıklığına, burun akıntısına, gıcık dediğimiz kuru öksürük ve ateş yükselmesine neden olan virüs ve bakterilerin, vücudumuza giriş kapıları, ağız, burun ve boğazımızdır. Virüs ve bakterilerin ilk olarak demir attıkları limanlar ağız, burun ve boğazımızın iç yüzeylerini kaplayan mukoza dediğimiz hücrelerdir. Özellikle virüsler mukoza dediğimiz bu hücrelerin içine girdikleri zaman çoğalıp, hayatta kalabiliyor. Hücrelerimizin içindeki ögelerden beslenerek sayıları artıyor ve güçleniyorlar. Bu süre hemen oluşmuyor tabii, hücre içine girdikten sonra aradan 3-4 gün geçmesi gerekiyor, güç kazanmaları ve kan dolaşımına karışıp genel vücutta halsizlik, ateş gibi şikayetlerin ortaya çıkması için… İşte virüs ve bakterilerin yaşamındaki bu ilk 3-4 gün içinde çoğalmalarını engellenmesini ve önlenmesini sağlayan daha önce açıkladığım gibi hücrelerimizin alkali olmasıdır. Hücrelerimizin pH değerini yükselterek onları tümüyle alkali kılmak son derece önemlidir.

Ağız burun boğaz mukozamızı, içilebilir karbonatlı su ile yıkarsak, burnumuza çekersek, gargara yaparsak, hatta bikarbonatlı su ile dişimizi dahi fırçalayacak olursak, virüslerin ve de bakterilerin çoğalmasını, üremesini ilk girdikleri limanlarda önlemiş oluruz. Böylece sıhhatli kalır ve hastalanmayız. Açıkladığım şekilde gereken önlemlerimizi alıp da uygularsak virüs ve bakterilerden korkmamıza gerek yoktur, rahat olmalıyız rahat!!! Virüslerle ve bakterilerle bu şekilde birlikte, dost olarak yaşayabiliriz. Korku imparatorluğuna, panik ataklara vize vermeyelim derim.

MASKELER VİRÜSTEN KORUYOR MU?

Prof. Dr. Canan Karatay maske kullanımı hakkında ise şu şekilde konuştu;

“Virüsler ve bakteriler mikroskobik canlılardır. Büyüklükleri 15-20 mikron kadardır. En etkili cerrahi maskelerin deliklerinin boyu ise 200 mikron kadardır. Bu bağlamda maskelerin koruyucu olup olmadığına siz karar verebilir misiniz? En gerçek ve en etkili maske, ağzımızı, burnumuzu tuzlu, bikarbonatlı su ile sık sık çalkalamak, yıkamak ve dişlerimizi fırçalamak ve de tabii ki yüzümüzü yıkamaktır!” 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!