banner2

Canan Karatay'dan anne ve babalara son uyarı! Alkolden farkı yok, artık çocuğunuza içirmeyin

Prof. Dr. Canan Karatay, çocuklar tarafından sıkça tüketilen meyve suları hakkında ebeveynlere çok konuşulacak uyarılarda bulundu.

Sağlık 22.04.2022, 12:23
Abone ol
Canan Karatay'dan anne ve babalara son uyarı! Alkolden farkı yok, artık çocuğunuza içirmeyin

Prof. Dr. Canan Karatay, sağlıklı ve uzun yaşam için önemli uyarılarda bulunuyor. Obezite karşıtı tavırları ve doğal beslenme taraftarı olan Canan Karatay, paketli ürünlere karşı çıkarak büyük çocuk herkesin doğal beslenmesinden yana. Canan Karatay bu sefer her evde bulunan, çocukların elinden düşürmediği bir ürünle ilgili endişe verici açıklamada bulundu.

MEYVE SULARI HAKKINDA ENDİŞE VERİCİ UYARI

Prof. Dr. Canan Karatay, sofralardan eksik olmayan hatta çocukların elinden düşürmediği meyve suları hakkında endişe verici açıklamalarda bulundu. Canan Karatay’ın meyve suları hakkında yaptığı uyarı, yeniden sosyal medyanın gündemine geldi.

SAĞLIKLARINI BOZABİLİYOR

Çocuklarımız bizim geleceğimiz bu yüzden onların ne içtiğine karar vermek zorundayız. Özellikle gelişim çağlarında onları zararlı içeceklerden uzak tutmalıyız. Bazı içecekleri çocuklarımız çok seviyor. Ancak o içecekler onlara bağımlılık yapabiliyor. Bu da zamanla sağlıklarını bozabiliyor.

Canan Karatay son dönemdeki uyarılarıyla dikkat çekiyor. Son uyarısı ise çocuklarımızın pek çok sevdiği meyve suyuyla ilgili oldu. Türk mutfağından eksik olmaması gereken içeceğin hoşaf olduğuna dikkat çekildi.

EN SAĞLIKLI İÇECEK HOŞAF

Prof. Dr. Canan Karatay katıldığı bir toplantıda kanser etkisi yapan besinler hakkında açıklamalarda bulunmuş ve bu toplantıda yaptığı açıklamada özellikle hazır meyve suyunun alkolden bir farkı olmadığını belirtmişti. Öte yandan Prof. Dr. Karatay bu meyve sularının, karaciğeri de yağlandırıcı etkisi olduğunu uyararak tüketilmemesi gerektiğini açıklamıştı. Peki çocuklarımıza ne tükettireceğiz? Çocuklar için yapmanız gereken en sağlıklı içecek hoşaf...

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!