banner2

Bunları yaparsanız asla kilo veremezsiniz! İşte zayıflama sürecini baltalayan 5 hata!

Kilo vermek zor ve emek isteyen bir süreç. Doğru bir yol izlemek zayıflamayı hızlandırırken gün içinde yapılan bazı hatalar ise ne kadar çabalarsanız çabalayın sizi istediğiniz sonuçtan uzaklaştırabilir. Antrenör Victoria Brady, insanların yaptıkları 5 yanlıştan dolayı bir türlü kilo veremediğini belirtiyor.

Sağlık 02.02.2023, 20:41
Abone ol
Bunları yaparsanız asla kilo veremezsiniz! İşte zayıflama sürecini baltalayan 5 hata!

Kilo vermek kolay değil. Sıkı çalışma, özveri, sağlam motivasyon ve sizin için en uygun çalışma planını oluşturmak gerekebilir. Ayrıca kesinlikle kaçınmanız gereken bazı alışkanlıklar var ve bunları rutininizin bir parçası olarak yapmaya devam ederseniz asla kilo veremezsiniz.

Kişisel antrenör Victoria Brady zayıflarken ilerlemenizi hızlandırmak için en kısa sürede kurtulmanız gereken beş kötü alışkanlık olduğunu belirtiyor. 

FARKINDA OLMADAN BİR ŞEYLER ATIŞTIRMAK

Brady'ye göre farkında olmadan yemek yemek, kilo verme sürecinizi engellemenin kesin bir yolu. Sağlıklı bir yiyecek olarak kabul edilip edilmediği önemli değil, her şeyin fazlası zarar. Bunun yerine, porsiyon kontrolü yapılmalı. Böylece gün boyunca kaç kalori tükettiğinizi takip edebilir ve aşırı yemeyi en aza indirebilirsiniz.

ÖĞÜN ATLAMAK

Öğün atlamak, enerjiyi korumak için tükettiğiniz kalorilere sarılmak anlamına geliyor. Böyle bir durumda kişi ilk gördüğü fast food restoranına dalabilir ve normalde alması gereken kalorisinin birkaç katı yiyecek tüketebilir. 

FAZLA KALORİLİ İÇECEKLER TÜKETMEK

İçeceklerin fazladan kaloriyle dolu olabileceği unutulmamalı. Bunlarda bulunan fazla şeker çoğu insan farkında olmasa da sağlık için risklidir ve kilo vermeye engel olur. 

YETERİNCE DİNLENEMEMEK

Egzersizlerinizden sonra iyi bir gece uykusunun gücünü hafife almayın. Araştırmaya göre, dinlenme sürenizi ne kadar kısarsanız, ekstra kilo alma olasılığınız o kadar artar. Çünkü vücudunuz toparlanamaz, hormonal dengeniz bozulur ve iştahınız tetiklenir. 

BESLENMEYE AZ ÖNEM VERMEK

Egzersiz, herhangi bir kilo verme programının anahtarı, ancak hem egzersiz hem de beslenme öncelikleri arasında sağlıklı bir denge olmalı. Antrenör Brady'ye göre kilo vermenin yüzde sekseni ne yediğinize, diğer yüzde 20 ise ne yaptığınıza, yani egzersize bağlı. Ne kadar uzun süre spor yaparsanız yapın, diyetiniz yüksek kalorili ise kilo veremezsiniz. 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!