banner2

Bu tohumlar zayıflatıyor! İşte kilo verme sürecini hızlandıran 4 gıda maddesi!

Uyku düzeni, spor, diyet... Bu üçlü hayatınıza tam anlamıyla yerleştiğinde kilo vermeniz kaçınılmaz olacak. Tabi bunun yanında yağ yakımını hızlandıran ve kişiyi tok tutan yiyecekleri de es geçmemek lazım. Mesela bazı tohumlar lif kaynağı özellikleri sayesinde metabolizmayı hızlandırıp kilo vermeyi kolaylaştırır. İşte küçük ama etkili olan o tohumlar....

Sağlık 10.08.2022, 19:30
Abone ol
Bu tohumlar zayıflatıyor! İşte kilo verme sürecini hızlandıran 4 gıda maddesi!

Zayıflamaya yardımcı tohumlar nelerdir? Hangi tohumlar insanı zayıflatır? Kilo vermek için hangi tohumları tüketmek gerekir? İşte cevaplar...

Her insan fit bir vücuda kavuşmak ve hayalindeki kıyafetlere sığmak ister. Ancak kilo vermek ciddi bir iş. İnsanın belki de en zor başardığı şeylerden biri. Çünkü zayıflama sürecinin farklı bileşenleri var. Spor, uyku düzeni, alınan besinler ve yapılan her aktivite gibi... Özellikle alınan gıda maddelerinin metabolizmayı hızlandırma özelliği mutlaka bulunmalı. Tohumlar bu noktada büyük önem taşıyor. 

Kilo vermeye destek olan tohumlar lif kaynağıdır. Sindirim sistemini düzene sokar,  kişiyi şeker, kalp ve kolesterol gibi hastalıklardan korur. Aynı zamanda enerji sağlayan tohumlardan mutlaka destek almak gerekir. 

CHIA TOHUMU OMEGA 3 KAYNAĞI

Adını artık duymayan yoktur sanıyoruz. Çözülebilir ve çözülemeyen lifler içeren Chia tohumu metabolizmanın hızlanmasını sağlar, kilo verme sürecini destekler. Yağ asitleri ve omega-3 içeren bu tohum, dolaşım sistemi üzerinde de oldukça etkili. Kötü kolesterolü düşürüp iyi kolesterolü yükseltme gibi önemli bir görevi de var.

Chia tohumu ara öğün olarak tüketildiğinde ana öğünlerde daha az yemeyi sağlar. Salata ve yoğurda karıştırılabilir. Günde üç yemek kaşığı chia tohumu tüketmek düzenli zayıflama için yeterlidir.

KETEN TOHUMU KABIZLIĞI ÖNLÜYOR

İçerisinde bol miktarda lif barındıran keten tohumu da zayıflama sürecinin ideal bir gıda maddesi. Bu tohum kabızlığı önler, kötü kolesterolü düşürür. Omega-3 açısından bir çok balıktan daha verimli olan bu tohumu chia gibi salata ve yoğurda karıştırarak tüketebilirsiniz.

HARDAL TOHUMU BAHARAT OLARAK KULLANILABİLİR

İçerisinde kalsiyum, lif, demir, Omega-3, protein, fosfor ve çinko barındıran hardal tohumu da sindirim sistemi için inanılmaz faydalı. Lif açısından zengin olan bu tohum kilo vermek için ideal. Oldukça güzel bir tada sahip olan hardal tohumu yemeklere baharat olarak kullanılabilir. 

AY ÇEKİRDEĞİ TOKLUK HİSSETTİRİR

Zayıflama sürecinde, size tokluk hissi verecek olan ay çekirdeklerini de tüketebilirsiniz. Metabolizmanın hızlı çalışmasını destekleyen ay çekirdeği karaciğer sağlığı açısından oldukça yararlı. Ay çekirdeği ara öğün olarak tüketilebilir. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!