Bu meyveyi yiyen hasta olmuyor! Bağışıklık sistemini güçlendiren hünnap, kanseri iyileştirme etkisine sahip!

Sonbaharda semt pazarlarında sıkça görülen hünnap meyvesi çoğu kişi tarafından tam anlamıyla tanınmıyor. Çin'de ölümsüzlük meyvesi olarak adlandırılan hünnabın sağlık için çok fazla faydası var. Bu mucize yiyecek, kanser oluşumunu engelliyor, stresi yok ediyor.

Sağlık 30.07.2022, 16:11
Bu meyveyi yiyen hasta olmuyor! Bağışıklık sistemini güçlendiren hünnap, kanseri iyileştirme etkisine sahip!

Hünnap meyvesinin faydaları nelerdir? Hünnap bağışıklık sistemini nasıl etkiler? Hünnap kansere karşı korur mu? İşte cevaplar...

Çin'de alternatif tıp yöntemi olarak kullanılıyor, ülkemizde ise son yıllarda meşhur olmaya başladı. Sağlık için birçok faydası bulunan hünnap meyvesi, sonbaharda semt pazarlarında karşımıza çıkıyor. 

A VE C VİTAMİNİ DEPOSU

Çin'de sağlık için çok faydalı olduğu için ölümsüzlük meyvesi olarak anılan hünnap, A ve C vitaminleri yönünden bir hayli zengin. 

HÜNNAP BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİYOR

Kalsiyum, magnezyum, fosfor ve potasyum deposu olan meyve, bağışıklık sistemini güçlendiriyor, içerisinde yer alan jujuboside A maddesi sayesinde uykusuzluk ve anksiyetinin hafifletilmesine yardımcı oluyor. 

KANSERE KARŞI ADETA KALKAN

Kansere karşı koruyucu kalkan görevi gören hünnabın birçok kanser türünde iyileştirici etkisi var. Sindirim sağlığı için de oldukça faydalı olan bu meyve, kabızlıkta bağırsak geçiş süresini azaltarak, dışkı nemini artırıyor. 

KEMİKLERİ HÜNNAP İLE KORUYUN

Hünnap aynı zamanda  yüksek oranda potasyum içerdiğinden kan basıncını dengeliyor, içerisindeki bol miktarda fosfor sayesinde kemik sağlığını koruyor.

HÜNNAP DOĞAL BİR ANTİDEPRESAN

Bu sağlık dostu meyve yine Çin'de doğal bir antidepresan olarak kullanılıyor. Hünnap meyvesinin tohumlarının anksiyeteyi azaltmada önemli bir rolü olduğunun da altını çizmek gerekiyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!