banner2

Boşverin güzellik merkezlerini! Cilt bakımınızı evde yapın! Bal, zerdeçal ve karbonat size yardım eder!

Evde cilt bakımı yapmak çok kolay. Mutfağınızda bulunan ve aslında çok sık kullandığınız malzemelerle sivilcelerden kurtulabilir, cildinizi sıkılaştırabilirsiniz.

Sağlık 11.06.2022, 12:28 11.06.2022, 14:41
Abone ol
Boşverin güzellik merkezlerini! Cilt bakımınızı evde yapın! Bal, zerdeçal ve karbonat size yardım eder!

Cilt bakımı için evde uygulanabilecek doğal yöntemler nelerdir? Evde cilt bakımı? Hanımların merak ettiği bu saoruların cevabı haberde...

Güzellik merkezlerine gitmeye ekonomik olarak gücü yetmeyenler veya buna zaman ayıramayanlar, mutfaklarındaki ürünleri kullanarak harika ciltlere sahip olabilir. 

ZERDEÇAL MUCİZESİNE GÜVENİN

Antibakteriyel özelliği ile zerdeçal aknelerinizi temizlemede birebirdir. 1 yemek kaşığı zerdeçalın içine çok az su koyup macun kıvamına getirin ve yüzünüze maske gibi uygulayın.

BAL MASKESİ PÜRÜZSÜZ CİLDİN SIRRI

Bal maskesi için yalnızca bal ve ellerinize ihtiyacınız var. Bir miktar balı yüzünüze sürüp yarım saat beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Haftada 2 kez yüz maskesi olarak kullanın. Yüzünüzün daha önce olmadığı kadar pürüzsüz olduğunu göreceksiniz.

Domates, içeriğinde bulundurduğu asitlerle cildinizi temizler ve sıkılaştırır. Domates suyunu yüzünüze sürüp gece boyu cildinizde bekletebilirsiniz. Temizliklerimizde ve zayıflamada sıkça kullandığımız elma sirkesi cillt için de çok faydalı. Bir şişenin dörtte birine sirke dörtte üçüne su ekleyin ve günlük tonik olarak uygulayın.    

PEELING KARBONAT İLE DE YAPILIR

1 çay kaşığı karbonatı 1 yemek kaşığı yoğurt ile karıştırıp yüzünüze sürün. Kuruduktan sonra ise peeling yaparak cildinizden arındırın ve ılık su ile durulayın. Siyah noktalarınızdan kurtulmak için birebir.

NADİR DE OLSA LİMON SUYU KULLANIN

Yine çok sık olmamakla birlikte limon suyunu bir pamuk yardımıyla cildinize sürün. Limonun içinde bulunan sitrik asit hem renk düzensizliklerini eşitleyecek hem de aknelerinizden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda cildinizin pH dengesini de düzenleyecektir. Bu arada cilt bakımında salatalığın gücünde de yararlanın. Salatalığı yüzünüze nazikçe sürün ve yarım saat bekleyin. Cildinizi ferahlatır ve aknelerinizle savaşır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!