Bill Gates'ten yeni salgın sinyali: Devasa mRNA fabrikaları kuracağız

Pandeminin ilk günlerinden bu yana adı çeşitli teorilerle anılan Bill Gates, hakkındaki iddiaları büyütecek bir açıklamayla gündemde. Gates bir sonraki salgının sinyalini veriri gibi bir açıklama yapan Gates, ''Devasa mRNA fabrikaları kuracağız'' dedi.

Sağlık 16.09.2021, 16:35 16.09.2021, 17:29
Abone ol
Bill Gates'ten yeni salgın sinyali: Devasa mRNA fabrikaları kuracağız

6 yıl önce dünyanın en büyük potansiyel katilinin salgınlar' olduğunu söyleyen Microsoft'un kurucusu Bill Gates, koronavirüs pandemisi sonrası açıklamalarıyla kuşkuların odağında. Dünyadaki, aşı çalışmalarına büyük destek veren Gates, sık sık 'bir sonraki pandemiye hazır değiliz' açıklaması yaparak kuşkuları daha da büyütüyor.  

GATES'İN HEDEFİ 100 GÜNDE AŞI GELİŞTİRME 

Bill Gates, Wall Street Journal'a verdiği röportajda, yeni  aşı fabrikası planından bahsetti. Yeni bir salgın karşısında hazırlıkların yetersiz olduğunu söyleyen Gates, 100 günde aşı geliştirme ve sonraki 100 gün içinde tüm dünyaya yetecek kadar üretim yapabilme becerisine ulaşmayı hedeflediğini belirtti.

DEVASA AŞI FABRİKALARI KURACAK

Bir sonraki pandemiden bahseden Bill Gates, 100 günde tüm dünya için aşı üretebilme hedefine ulaşmak adına, dünyanın en büyük aşı üreticisi Serum Enstitüsü'nün bulunduğu Hindistan'da ve diğer gelişmekte olan ülkelerde devasa mRNA aşısı fabrikaları olmasını sağlayacaklarını belirtti. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!