banner2

Belini inceltmek isteyenler onu tüketiyor! Her gün bir kase yeterli

Diyetisyenlerin kilo vermek isteyenlere en çok önerdiği besin olan yulaf artık neredeyse tüm mutfaklarda var. Uzun süre tokluk hissi uyandırdığı ve yağlanmayı engellediği gerekçesiyle farklı tarifler uygulayarak yulafla harikalar yaratabilirsiniz.

Sağlık 16.09.2023, 20:23
Abone ol
Belini inceltmek isteyenler onu tüketiyor! Her gün bir kase yeterli

Kilo vermek isteyenlerin ilk başvurdukları besinlerin başında son yıllarda yulaf geliyor. Meyveli, sütlü ya da yoğurtlu yulaf, zayıflama söz konusu olduğunda diyetlerin vazgeçilmez bir parçası adeta.

TOK TUTUYOR, YAĞLANMAYI ÖNLÜYOR

Bel çevresindeki yağlanmayı önleyen yulaf uzun süre tok hissetmenizi sağlıyor. Spor yaparken direnci artırıyor. Sağlıklı bir şekilde kilo verdiriyor ve bölgesel yağları ortadan kaldırıyor

FARKLI ŞEKİLLERDE TÜKETİLEBİLİYOR

Yulaf diyeti ile zayıflamak için doğal yoğurt harika bir tercih. Bunun yanında yulaf bal ile karıştırılabilir. Salataların içine serpilebilir. Süt ve tarçınla birlikte tüketilebilir. Kahvaltılarda harika bir tost tabanı bile olabilir. 

KABIZLIĞA YOL AÇABİLİYOR

Yulaf tüketiminde bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor. Çünkü yulaf bazı insanlarda kabızlığı neden olabiliyor. Bunu ortadan kaldırmak için bol bol su içmeye özen göstermek lazım.

Hızlı kilo vermek için her gün bir ana öğün yerine bir kase diyet yulaf ezmesi tüketilebilir. Yulaf diyeti uygularken spor yapmaya özen göstermek bu süreçte ekstra fayda sağlayabilir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!