Yandex Metrica

Sitede Ara

Bakan Koca'dan MHRS açıklaması: 'Randevu sadakati her geçen gün artıyor'

Bakan Koca'dan MHRS açıklaması: 'Randevu sadakati her geçen gün artıyor'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, MHRS sisteminde yapılan değişikliğe ilişkin açıklama yaptı. Bakan Koca, "Randevu sadakati her geçen gün artıyor, kapasite artışına yönelik çalışmalarımız sürüyor. Görüyoruz ki onaylı randevu dönemine geçiş, sağlık hizmeti almada tam olarak yeni bir döneme geçiş oldu." ifadelerini kullandı.   

Sağlık

08.06.2024, 01:52

Merkezi Hekim Randevu Sistemi'nde (MHRS) yapılan değişiklik ile randevusuna gitmeyen vatandaşların 15 gün süreyle randevu alması kısıtlandı. Düzenlemenin ardından vatandaşların randevu gün ve saatlerine riayet ettiği görüldü. 

MHRS sistemine ilişkin Bakan Koca, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Bakan Koca, Sağlık Koordinasyon Kurulu'nun yeni toplantısını Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi için yaptıklarını bildirdi.

Sağlık Koordinasyon Kurulu toplantısına ilişkin paylaşım yapan Koca, ele alınan konulara ilişkin "Toplantının Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile ilgili kısmında gündemimiz randevu sadakati ve kapasite artışı, görüntüleme ve ameliyathane verimliliği oldu. Toplantının Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile ilgili kısmında ise MHRS konusunun yanı sıra görüntüleme verimliliği ile birlikte fizik alana ilişkin durumu değerlendirdik. ifadelerini kullandı. 

Hazır dondurma sevenler bu haber size! İçinde bir tek dışkı yok! İşte midenizi bulandıracak o görüntü Hazır dondurma sevenler bu haber size! İçinde bir tek dışkı... Haberi Görüntüle

"RANDEVU SADAKATİ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR"

MHRS sisteminde yapılan değişiklik ve randevu onay sisteminin hayata geçirilmesinin ardından "randevu sadakati her geçen gün artıyor, kapasite artışına yönelik çalışmalarımız sürüyor." ifadelerini kullanan Bakan Koca, "Görüyoruz ki onaylı randevu dönemine geçiş, sağlık hizmeti almada tam olarak yeni bir döneme geçiş oldu. Ülke genelinde elde ettiğimiz sonuçları yakında kamuoyu ile paylaşacağız." dedi. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Sağlık


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading