Yandex Metrica

Bakan Koca'dan Kovid-19 açıklaması: Endişe edilecek bir şey yok

Bakan Koca'dan Kovid-19 açıklaması: Endişe edilecek bir şey yok

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dünyanın çeşitli ülkelerinde görülen Kovid-19'un Eris varyantının Türkiye'de de sınırlı sayıda tespit edildiğini söyleyerek, "Bunda endişe edilecek bir şey yok." ifadelerini kullandı.

Sağlık

23.01.2024, 21:26

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kovid-19'un Eris varyantının halen hayatın normal şekilde sürdüğü ülkelerden sonra Türkiye'de de sınırlı sayıda vakada görüldüğünü belirterek, endişe edilecek bir durum olmadığını söyledi. 

Sosyal medya hesabından Kovid-19'un Eris varyantına ilişkin açıklamayan yapan Bakan Koca, koronavirüsün salgının başından beri sürekli mutasyona uğradığını anlattı.

Uzman diyetisyenden hormona karşı tavsiye! Bu dört sebzeyi yiyen hormon ilacına gerek duymuyor Uzman diyetisyenden hormona karşı tavsiye! Bu dört sebzeyi yiyen hormon... Haberi Görüntüle

'ÜLKEMİZDE DE GÖRÜLDÜ, ENDİŞE EDECEK BİR ŞEY YOK'

Omicron varyantının ardından tüm dünyanın basit tedbirler dışında normale döndüğünü vurgulayan Koca, şunları söyledi:

"Bir virüs tamamen yok olmaz. Genel olarak, giderek daha zayıf varyantlara dönüşür. 'Eris' adlı varyant, halen hayatın normal şekilde sürdüğü ülkelerden sonra, sınırlı sayıda vakada, ülkemizde de görüldü. Bunda endişe edilecek bir şey yok. Bilim insanları üzerinde konuşabilirler ama halkımız için gündem olmaya değer değil. Yaşlılarımızın, kronik hastalığı olanların her zamanki gibi kendilerine dikkat etmelerini daha önce söylemiştim."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading