banner2

Bakan Koca duyurdu! İşte 'Evde Sağlık Hizmetleri'nin yeni yönetmeliği

'Evde Sağlık Hizmetleri' için yeni yönetmeliğin Resmi Gazete'de yayınlandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı paylaşımda ''81 ilimizde 86 koordinasyon merkezi, 865 hizmet birimi, 1.252 hastane ekibi ve toplamda 6.000’e yakın personelle sürdürülen Evde Sağlık Hizmetleri İçin Yeni Yönetmelik Resmi Gazete’de Yayınlandı.'' dedi.

Sağlık 02.06.2023, 10:18 02.06.2023, 11:43
Abone ol
Bakan Koca duyurdu! İşte 'Evde Sağlık Hizmetleri'nin yeni yönetmeliği

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı Twittter'dan yaptığı paylaşımda 'Evde Sağlık Hizmetleri' için yeni yönetmeliğin Resmi Gazete'de yayınlandığını duyurdu.

Bakan Koca, yaptığı paylaşımda ''81 ilimizde 86 koordinasyon merkezi, 865 hizmet birimi, 1.252 hastane ekibi ve toplamda 6.000’e yakın personelle sürdürülen Evde Sağlık Hizmetleri İçin Yeni Yönetmelik Resmi Gazete’de Yayınlandı.'' dedi.

Sağlık Bakanı, paylaşımının devamında şu ifadeleri kullandı;

Yeni yönetmelikle

1-Evde sağlık hizmeti sunum kapsamı genişletildi; standartları belirlendi. Personel, araç ve donanımında ihtiyaca uygun kapasite artışı planlandı.
2-Süreli (Hastane taburculuk sonrası) ve süresiz (Uzun dönem bakım) evde sağlık hizmet standartları belirlendi.
3-Hangi hasta grubunun evde sağlık hizmeti alacağı tanımlandı. 80 yaş üstü büyüklerimize, istemeleri halinde, evde sağlık hizmetinden doğrudan yararlanabilme imkânı sağlandı.
4-Sağlıklı Yaş Alma Genelgesi ile bağlantılı olarak hizmet sunumunda evde sağlık ekiplerine de rol verildi.
5-Uzaktan sağlık hizmetinin evde sağlık hizmetlerinde kullanımı tanımlandı.
6-İşlemlerin ESYS (Evde Sağlık Yönetim Sistemi) yazılım sistemi üzerinden yürütülmesi planlandı. Bu yazılım ile diğer paydaşlarla gerekli iletişim ağının kurulması hedefleniyor, yazılım güncellemeleri devam ediyor.

''AYDA ORTALAMA 315.000 HASTA ZİYARETİ GERÇEKLEŞİYOR''

Bilindiği gibi Evde Sağlık Hizmetlerimizden halen 641.751 kayıtlı hasta hizmet alıyor, bir ayda ortalama 315.000 hasta ziyareti gerçekleşiyor.
 
Evde Sağlık Hizmetleri Yeni Yönetmeliği Hayırlı Olsun.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!