Yandex Metrica

Bakan Koca duyurdu! 65 yaş üzerindekiler dikkat: Ücretsiz yaptırabilirsiniz

Bakan Koca duyurdu! 65 yaş üzerindekiler dikkat: Ücretsiz yaptırabilirsiniz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 65 yaş üstü ve kronik hastalıkları bulunan vatandaşlar için aşı çağrısı yaptı. Bakan Koca, aşının ücretsiz olduğunu hatırlattı.

Sağlık

23.01.2024, 21:27

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, grip aşısı uygulamasının başladığını duyurdu. Bakan Koca, 65 yaş üzerindeki vatandaşlara aşı olmaları konusunda çağrıda bulundu. Grip aşısının ücretsiz yapılacağını da hatırlattı.

Bakan Koca'nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

Yılın bu dönemlerinde sık rastlanan grip salgınlarının etkilerini azaltmak, hastalığın hafif geçirilmesini sağlamak ve halk sağlığını korumak amacıyla 2023 yılı grip aşısı uygulamasını 15 Eylül itibarıyla başlattık. 65 yaş üzeri büyüklerle sağlık koşulları açısından risk grubuna girenler, kronik hastalığı olanlar grip aşılarını ücretsiz olabilir. Lütfen ihmal etmeyelim.

AŞININ FAYDALARI NELERDİR?

Grip aşısı, influenza virüsünün neden olduğu grip hastalığına karşı koruma sağlayan bir aşıdır. Grip aşısı, 65 yaş ve üzeri kişiler, kronik hastalığı olan kişiler, hamile kadınlar ve 6 ay ile 5 yaş arasındaki çocuklar için tavsiye edilir.

Grip aşısı, her yıl yeni grip virüslerine karşı geliştirilir. Bu nedenle, her yıl grip aşısı yaptırmak önemlidir. Ücretsiz olarak aile hekimlerinden, devlet hastanelerinden ve özel hastanelerden alınabilir.

Hastalığ-a yakalanma riskini azaltan grip aşısından yaptıran kişiler, grip hastalığına yakalansalar bile, hastalık daha hafif seyreder ve daha kısa sürer.

Grip aşısı, grip hastalığına bağlı ölümlerin ve komplikasyonların önlenmesine yardımcı olur.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading