banner2

B grubu kana sahip insanlar hangi gıdalardan uzak durmalı? Nasıl beslenmeleri gerekiyor?

0 etçil, A otçul bir kan grubu. B grubu ise tam dengede kalıyor diyebiliriz. Her şeyden kararında tüketmesi gereken B grupları özellikle nardan uzak durmalı. B grubu kana sahip olanlar nasıl beslenmeli? B grubu kana sahip olanlar hangi etleri yiyebilir?

Sağlık 19.03.2023, 19:34 19.03.2023, 19:41
Abone ol
B grubu kana sahip insanlar hangi gıdalardan uzak durmalı? Nasıl beslenmeleri gerekiyor?

B grubu kan, 0 ve A arasında bir yerde durur. Yani beslenme açısından tam dengededir. Mercimek, fıstık ve susam B grubunun metabolik sürecini alt üst eder. Yorgunluğa ve su tutulmasına sebep olur ve nihayetinde kişi kilo almaya başlar. Zayıflamak isteyen B grupları buğdayı hayatlarından tamamen çıkarmalı. Yeşil sebzeler, et, karaciğer ve yumurta ise kilo vermeyi hızlandırır.

B GRUBU HANGİ ETLERİ YİYEBİLİR? 

Uzmanlar yorgunluk ve zayıf bağışıklık sistemine sahip olanların haftada birkaç kez kuzu ve koyun eti yemelerini tavsiye ediyor.  B grubunun deniz ürünleriyle arası oldukça iyi. Özellikle somon ve mezgit, besleyici yağlar bakımından zengin. 

SÜT ÜRÜNLERİ FAYDALI MI?

Süt ürünlerinin tadını ise en çok B grubu kana sahip olanlar çıkarıyor. Yoğurt ve kefir gibi gıdaları beslenmelerine mutlaka katmaları gerekiyor. Çökelek, keçi ve köy peyniri B grubunun yemesi gerekenler arasındayken yumurta, dondurma ve dil peyniri uzak durulması yararlı olan süt ürünlerinden. 

HANGİ KURUYEMİŞLER B GRUBU İÇİN FAYDALI?

Kuruyemişlerde ise, fıstık, susam, ay çekirdeği ve diğer tohumlar bu grubun insülin üretimini engeller. B grubu için en faydalı kuruyemiş ise siyah ceviz. 

Ekmekler konusunda B grubunun buğday, mısır, çavdar ve karabuğdaydan uzak durması gerektiğini söylemek lazım. Bulabiliyorsanız canlı ekmekler olarak bilinen Essene veya Ezeikel ekmeğini deneyebilirsiniz. 

Bu kan grubunun mesafeli durması gereken özellikle bir sebze var. O da domates. İçinde bulunan lektin, mide sorunlarına yol açıyor. B grubunun rahatlıkla tüketebileceği sebzeler ise karnabahar, patlıcan, brokoli, biber, maydanoz, mantar ve havuç. 

CENNET HURMASI VE NAR İYİ GELMİYOR

B grubunun uzak durması gereken ise birkaç meyve var. Cennet hurması, nar ve Frenk inciri. Ancak ananas bu gruba adeta şifa verir. Şişkinlik sorununu çözer. 


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!