banner2

Aşıyı savunuyordu! Elon Musk: Ölüyormuşum gibi hissettim!

Covid 19 aşısının yan etkileri konusunda çok fazla tartışma yaşanırken aşı yanlısı Elon Musk da ikinci Covid-19 takviye aşısının ardından önemli sağlık sorunları yaşadığını itiraf etti. Gönderisinde aşı sonrası ölüyormuş gibi hissettiğini yazan Musk, "umarım kalıcı bir hasar yoktur" temennisinde bulundu.

Sağlık 26.01.2023, 10:17
Abone ol
Aşıyı savunuyordu! Elon Musk: Ölüyormuşum gibi hissettim!

"İkinci güçlendirici aşımdan önemli yan etkiler gördüm. Birkaç gündür ölüyormuşum gibi hissettim." Bu cümleler Amerikalı mühendis, SpaceX ve Twitter'ın sahibi Elon Musk'a ait. 

Aşı Yanlısı Musk, ikinci Covid-19 takviye aşısının neredeyse onu öldüreceğini itiraf etti. Twitter'dan "Birkaç gündür ölüyormuşum gibi hissettim. Umarım kalıcı bir hasar yoktur, ama bilmiyorum" şeklinde gönderi yapan Musk, aşıdan sonra 
sağlığının zirvesinde olan genç bir kuzeninin, kalp kası iltihabı olan miyokardit geçirdiğini söyledi.

"BENİM SEÇİMİM DEĞİLDİ"

Musk, ikinci güçlendiriciyi almanın kendi seçimi olmadığını belirtti, yaptığı bir ziyaretten dolayı buna mecbur kaldığını söyledi. "Almanya'nın Berlin kentindeki bir Tesla lokasyonunu ziyaret etmek bir gereklilikti. Tesla Giga Berlin'i ziyaret etmek gerekiyordu. Benim seçimim değil" ifadesini kullandı. 

Başka bir gönderide Musk, ilk mRNA güçlendiriciyi almakla ilgili hiçbir sorunu olmadığını açıkladı. "Aşılar çıkmadan önce OG C19 oldum ve temelde hafif bir soğuk algınlığıydı. Sonra J&J aşısı yaptırdım ve kolumun kısa bir süre ağrıması dışında hiçbir kötü etkisi olmadı” diye tweet attı. "İlk mRNA güçlendirici iyiydi, ancak ikincisi beni mahvetti." dedi.

Gönderiler, yaklaşık 12 milyon kişinin aşı olduktan sonra önemli yan etkiler yaşamış olabileceğini bildiren bir Rasmussen Reports tweetine yanıt olarak geldi. 

2021'DE AŞIYI DESTEKLEDİĞİNİ AÇIKLAMIŞTI

Musk daha önce mRNA aşılarına desteğini açıklamıştı. 2021'de "Açık olmak gerekirse, genel olarak aşıları ve özel olarak COVID aşılarını destekliyorum" diye tweet atan Musk "Bilim kesindir." ifadesini kullanmıştı. 

Öte yandan Elon Musk geçtiğimiz haftalarda, Covid-19 aşısı üreticisi Pfizer'ın yönetim kurulu üyesi Dr. Scott Gottlieb'in mRNA aşıları aleyhindeki paylaşımlar konusunda Twitter yöneticilerine yaptığı baskıyı ifşa etmişti. Musk, ifşaatı Covid-19 aşılarıyla ilgili eleştirel görüşler paylaşan gazeteci Alex Berenson aracılığıyla yaparken, gazetecinin twitini, "Bazı komplo teorileri aslında doğrudur." diyerek paylaşmıştı. 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!