banner2

Aşı olmayanları PCR testi mi bekliyor? Sağlık Bakanı Koca açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı açıklamayla, aşı zorunluluğu iddialarına açıklık getirirken, PCR Testi zorunluluğu konusunu değerlendirdi.

Sağlık 05.08.2021, 10:54
Abone ol
Aşı olmayanları PCR testi mi bekliyor? Sağlık Bakanı Koca açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, toplu kullanılan alanlarda yan yana oturmayı gerektiren yerlerde Kovid-19 aşısı olmayan kişilerden PCR testi istenebileceğini belirtti.

2 GÜN ARAYLA HASTANEDE PCR TESTİ

Uygulamayla birlikte, aşılarını olup sosyal hayatlarına devam etmek isteyen kişilerin korunması amaçlanıyor. Hürriyet'e konuşan Sağlık Bakanı Koca, yakında PCR testiyle alakalı yeni kararlar alınabileceğini, toplumda kalabalık bazı yerlede PCR testi istenebileceğini ifade etti. Bakan Koca, sözlerine şöyle sürdürdü:

"Bazı alanlarda dünyada da yer yer uygulandığı şekliyle vatandaşımızı korumak için aşı olanın yanında aynı uçakta, aynı otobüste, aynı sinemada ya da tiyatroda oturacak olan kişinin o virüsü taşıyıp taşımadığını öğrenmek için PCR testi isteyebiliriz. Sinemaya, tiyatroya gitmek istiyorum, uçağa, şehirlerarası otobüse bineceğim diyorsanız."

Kovid-19 aşısını yaptırmayan kimseler için de PCR testinin uygulanabileceğini belirten Bakan Koca, "Test ücretsiz olacak. Fakat öyle hızlı kitlerle yapılan testlerden de olmayacak. Hayat devam edeceği için aşı olmamakta direnenler iki gün arayla devlet hastanelerinde ücretsiz PCR testi yaptırabilecek" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!