AK Parti düğmeye bastı! Sağlık çalışanlarını sevince boğan karar: Artık Meclis'te

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş sağlık çalışanları ile ilgili kritik düzenlemeye dair önemli açıklamalarda bulundu. Elitaş, "Sağlık çalışanlarıyla ilgili yasal düzenlemeleri mayıs ayı içerisinde Meclis gündemine getiriyoruz" dedi. Elitaş, başta hemşireler ve diğer sağlık bilimi lisansiyerlerinin de 3600 ek gösterge kapsamı içine alınacağını ifade etti.

Sağlık 05.05.2022, 18:42 05.05.2022, 18:42
Abone ol
AK Parti düğmeye bastı! Sağlık çalışanlarını sevince boğan karar: Artık Meclis'te

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş sağlık çalışanlarına yönelik kritik açıklamalarda bulundu.

MAYIS AYINDA MECLİS'TE

Elitaş, sağlık çalışanlarıyla ilgili yasal düzenlemeleri mayıs ayı içerisinde Meclis gündemine getireceklerini belirtti.

3600 EK GÖSTERGE KAPSAMINA ALINACAK

Başta hemşireler ve diğer sağlık bilimi lisansiyerlerinin de 3600 ek gösterge kapsamı içine alınacağını ifade etti.

'SAĞLIK ÇALIŞANLARINA YAPILACAK İYİLEŞTİRMELER'

Mustafa Elitaş 'Sağlık çalışanlarına yapılacak iyileştirmeler' başlıklı paylaşımında şunları ifade etti:

"Sağlık çalışanlarımızın maaş ödeme sistemlerinde ve mali haklarında önemli iyileştirmeler sağlayacağız. Bu kapmsada; Öncelikle tabip ve tabip dışı personelin sabit ek ödemelerinin merkezi yönetim bütçesine alınması sağlanarak görev aylıkları tek bir bordro ile ödenecektir. Bu uygulama üniversite hastaneleri için de hayata geçirilecektir.

Döner sermayeden ödeme yapılmayan hastane kalmayacak şekilde Sağlık Bakanlığı döner sermaye dağıtım sistemi daha etkin hale getirilecektir.

'EK ÖDEMELERDE ARTIŞ YAPILACAK'

Merkezi yönetim bütçesinden performans ödemeleri için ilave kaynak aktarılarak yoğun ve özverili çalışan tabip ve tabip dışı personelin döner sermayeden alacakları ek ödemelerde artış yapılacaktır.

Ayrıca yapılacak düzenleme sonrası tabiplerimizin bordroya tabi maaşları dikkate alınarak emekli olduklarında iyileştirme yapılacaktır.

Burada vurgulamak isterim ki başta hemşireler olmak üzere diğer sağlık bilimi lisansiyerleri de 3600 ek göster kapsamı içine alınacaktır."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!