banner2

Zafer Partisi'nde istifa depremi!

Genel Başkanlığını Ümit Özdağ’ın yaptığı Zafer Partisi’nde Adana Milletvekili İsmail Koncuk, Genel Sekreterlik görevinden istifa etti. Koncuk, “Birkaç kişi ile çıktığımız bu yolda, bu yönetim anlayışı ile maalesef daha ileri gidebilmek mümkün görünmüyor” diyerek partiden istifa ettiğini duyurdu.

Politika 07.04.2022, 20:13
Abone ol
Zafer Partisi'nde istifa depremi!

Yaklaşık dört ay önce kurulan Zafer Partisi’nde istifa depremi yaşandı. Adana Milletvekili İsmail Koncuk, partisinden istifa ettiğini açıkladı. Koncuk'un istifasıyla TBMM'deki bağımsız milletvekili sayısı 7'ye yükseldi.

İsmail Koncuk, istifasını sosyal medya hesabında bugün yaptığı açıklamayla duyurdu. Zafer Partisi Genel Sekreterliği görevini de dört ay önce bıraktığını anımsatan Koncuk, istifa gerekçesini şöyle açıkladı:

“4 ay önce Zafer Partisi Genel Sekreterliği’nden istifa etmiştim. Bu süreçte, Divan üyeleri Serdar Öztürk, Neslihan Seven, Bülent Kutlu, Jülide Yılmaz ve eski Sivas Milletvekili Mehmet Ceylan istifa etti. Hiçbir tedbir alınmadığı gibi bu istifalar ve gerekçeleri görmezden gelindi.

'GEREKÇELERİN 4 AY İÇİNDE MAALESEF HİÇ DEĞİŞMEDİ'

Genel sekreterlik istifa gerekçelerim geçen 4 ay içinde maalesef hiç değişmedi, değiştirileceğine dair bir işaret de görmedim. Birkaç kişi ile çıktığımız bu yolda, bu yönetim anlayışı ile maalesef daha ileri gidebilmek mümkün görünmüyor. Bu sebeplerle Zafer Partisi’nden istifa ediyorum.”

Koncuk'un istifasıyla TBMM'deki bağımsız milletvekili sayısı da 7'ye yükselmiş oldu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!