banner2

Yeniden Refah Lideri Fatih Erbakan: Cumhurbaşkanı adaylığından çekiliyorum

Cumhur İttifakı'na katılma kararı alan Yeniden Refah Partisi'nde merakla beklenen açıklamayı genel başkan Fatih Erbakan yaptı.

Politika 24.03.2023, 17:57 24.03.2023, 19:40
Abone ol
Yeniden Refah Lideri Fatih Erbakan: Cumhurbaşkanı adaylığından çekiliyorum

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Cumhur İttifakı'na katılma kararı almasının ardından merakla beklenen açıklamayı yaptı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'la faydalı bir görüşme gerçekleştirdiğini, Cumhur'a katılma kararının bu görüşmede alındığını anlatan Erbakan, 14 Mayıs'ta Erdoğan'a oy vereceklerini, seçimlere Yeniden Refah'ın kendi logosuyla katılacağını dile getirdi. 

Altılı Masa ve Millet İttifakı'nın Türkiye'ye bir fayda getirmeyeceğini dile getiren Erbakan, AK Parti yönetimiyle imzaladıkları mutabakat metninin imzalı son sayfasını da basın mensuplarına gösterdi. 

Erbakan şunları söyledi:

"Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın davetiyle 12.00'de Külliye'de bir araya geldik. Milletimize hayırlı uğurlu olsun. Cumhur İttifakı'na destek kararı almış bulunuyoruz. Karşı bloğun ülkemize fayda sağlamayacağını görmemiz de bu kararımızda etkili oldu.

Tüm seçim bölgelerinde, kendi amblemimizle ve kendi adaylarımızla seçimlere gireceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımız önümüzdeki hafta genel merkezimize bir ziyarette bulunacaklar. 

Cumhurbaşkanlığı adaylığını sonlandırmış bulunuyoruz. 3 günlük süre içerisinde imza veren partililerimize en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

Kısa sürede 70-80 bin imza seviyesine gelmiş olmamız Yeniden Refah'ın gücünü, dinamizmini kanıtlamıştır. Cumhur İttifakı karşısındaki blok, ülkemiz ve milletimize fayda sağlamaz. 

Burada imzaladığımız mutabakat metnini paylaşıyorum. Böylelikle günlerdir devam etmekte olan yanlış anlaşılmaların önüne geçmiş bulunuyoruz. Prensiplerimiz konusunda anlaşmaya vardık. Cumhur İttifakı'nın seçimi kazanması halinde prensiplerimizin uygulanacağı konusunda mutabakata vardık." 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!