banner2

Yeniden Refah hızla eriyor: Üyelikler iptal, teşkilat AK Parti'ye geçiyor

14 Mayıs'ta Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı desteklemeyeceğini açıklayan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'a tabanda tepki büyük. Sosyal medyada yüzlerce YRP'li parti üyeliklerini sonlandırdığına ilişkin görseller paylaşırken, Yeniden Refah'ın Bursa teşkilatında çok sayıda kişi AK Parti'ye transfer oldu.

Politika 22.03.2023, 18:11
Abone ol
Yeniden Refah hızla eriyor: Üyelikler iptal, teşkilat AK Parti'ye geçiyor

Yeniden Refah Partisi'nin (YRP) 14 Mayıs seçimlerinde Cumhur İttifakı'nı desteklemekten vazgeçtiğini açıklaması parti tabanında deprem etkisi yarattı. Cumhurbaşkanı adaylığını ilan eden YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan'ı HDP ile birlikte tebrik eden isim, Ayasofya Camii'ni yeniden müzeye çevirmeyi tasarlayan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu oldu. 

Erdoğan'a destek kararı aldığı belirtilen ve bu pozisyonunu son ana kadar koruyan Fatih Erbakan'ın, geçtiğimiz pazartesi günü düzenlediği basın toplantısından hemen önce kimlerle görüşüp fikir değiştirdiği bilinmiyor. Ancak sosyal medyada Yeniden Refah Parti'li olduğunu belirten binlerce kişi, Erbakan'ın radikal kararıyla birlikte YRP'yi desteklemekten vazgeçtiklerini ilan etti. 

Merhum Başbakan Necmettin Erbakan'ın sağlığında sıraladığı hedefleri bir bir gerçekleştirmiş Tayyip Erdoğan'ı desteklemekten kaçınan Fatih Erbakan'ın kararı, YRP teşkilatını da derinden sarstı. Partinin Orhangazi İlçe Başkanlığında yönetim kurulu üyelerinden çok sayıda kişi istifa ederek AK Parti'ye katıldı. 

Gökhan Ulusu ve Zekeriya Doğan

Yeniden Refah'ta Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı yapan, aynı zamanda İdari Başkanlık görevinde bulunan Zekeriya Doğan, beraberinde bir grup partiliyle birlikte YRP'den istifa ederek AK Parti'ye katıldı. 

AK Parti Orhangazi İlçe Başkanlığı'nda yeni AK Parti'lilere rozetlerini takan ilçe başkanı Gökhan Ulusu şunları söyledi:

"Ailemize, teşkilatımıza hoş geldiniz. Birliğin, beraberliğin çok daha büyük önem kazandığı bu süreçte partimize ve liderimiz, genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a gösterilen teveccüh bizleri de ziyadesiyle mutlu etmektedir. Bugün üyeliklerini gerçekleştirdiğimiz Yeniden Refah Partili arkadaşlarımız şüphesiz ki gücümüze güç katmıştır. Dünya mazlûmlarının umudu, tarihin omuzlarımıza yüklemiş olduğu sorumluluğu bir Hakk'ın yerine getirmek için gece gündüz çalışırken, Yeniden Refah Partisi'nden istifa ederek bizlere katılan değerli yöneticilerimizle omuz omuza verip 14 Mayıs akşamı yeni bir zafere imza atacağız. Rozet takdimi yaptığımız arkadaşlarımız ve kıymetli aileleri ile birlikte yaklaşık 120 kişi bugün itibariyle partimize katılmışlardır. Her birine ayrı ayrı teşekkür ediyor, Parti'mize ve ailemize hoş geldiniz diyorum." 

Eski YRP'li Zekeriya Doğan ise açıklamasında, "Öncelikle bizleri bu samimi ve sıcak karşılamalarından dolayı İlçe Başkanımıza ve Yönetim Kurulu Üyelerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Beka mücadelesi olarak gördüğümüz 14 Mayıs seçimlerinde ülkemiz ve milletimiz için hayırlı sonuçlar almak adına bugün yönetici arkadaşlarımız ve ailelerimiz ile birlikte AK Parti'ye katılım sağladık" diye konuştu. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!