banner2

Ümit Özdağ, Afgan Market'le Türkiye gündemine oturunca reklam fırsatını kaçırmadı

Kırşehir'de market sahibi bir Afgan göçmeni hedef gösterince bir anda Türkiye gündemine oturan Ümit Özdağ, reklam fırsatını iyi değerlendirerek kurduğu yeni partinin isim ve logosunu tanıttı.

Politika 24.08.2021, 13:16 25.08.2021, 00:26
Abone ol
Ümit Özdağ, Afgan Market'le Türkiye gündemine oturunca reklam fırsatını kaçırmadı

Prof. Ümit Özdağ, toplumda büyük tepki çekeceğini bile bile dün akşam bir Afganlının Kırşehir'de açtığı dükkanın fotoğrafını paylaştı. Yıllardır başta Suriyeliler olmak üzere savaştan kaçmış mazlumlara yönelik dışlayıcı tavrıyla bilinen Özdağ'ın, "Kırşehir merkezde Afgan Market - Sahibi Afganistanlı bir genç" notuyla fotoğraf yayınlaması beklendiği gibi bir anda sosyal medyanın gündemine oturdu. 

O mesaj sonrası Afgan esnafa saldırı olabileceği endişesi taşıyan binlerce vatandaş Özdağ'a yoğun tepki gösterdi. Türkiye topraklarında dükkan açarak geçimini sağlayan, aynı zamanda devlete vergisini veren Afgan göçmene yönelik muhtemel bir saldırıdan ürken Özdağ, daha sonra 'U dönüşü' yaparak sanki olayın merkezinde kendisi yokmuş gibi bir açıklama yayınladı. 

"Kırşehir'de bu markete yönelik Allah korusun bir eylem olursa sorumlusu sığınmacıların ülkelerine  dönmesini isteyenler değil, bu politikayı sabote etmek isteyen emperyalizmin temsilcileridir. Sığınmacılar ülkelerine Türkiye'nin dostları olarak dönecekler" diyen Özdağ, sosyal medya hesabındaki mesajında, meydana gelebilecek provokasyonlarda bir sorumluluğunun bulunmadığını ifade etmeye çalıştı. 

Özdağ'ı yeniden Türkiye gündemine taşıyan bu beyanların nedeni çok geçmeden anlaşıldı. Bir süredir 'Ayyıldız Hareketi' isimli oluşumun liderliğini üstlenerek konferanslar düzenleyen Özdağ, 'Afgan Market' mesajıyla hazır Türkiye gündemine oturmuşken, kuracağı yeni partinin isim ve logosunu da ilan ederek bedava tanıtım yaptı. 

Özdağ, bugün yayınladığı mesajda Zafer Partisi'ni kurduğunu şu açıklamayla duyurdu: "Kanıyla Anadolu'nun kapılarını açan, canıyla bu toprakları vatan yapan; Alparslan'dan Mustafa Kemal'e, şehitlerden gazilere, tarihi şan ve şerefle dolu büyük Türk milletinin yeni ZAFER'i doğuyor." 

MHP'den ayrılarak bir süre İYİ Parti sıralarında siyaset yapan, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun Fetullahçı Terör Örgütü üyesi olduğunu söyledikten sonra başta Meral Akşener olmak üzere parti yönetimi tarafından dışlanan Özdağ, İYİ Parti ile de yolları ayırdıktan sonra 'Ayyıldız Hareketi' adlı oluşumu hayata geçirmişti. Özdağ'ın şimdi 'Zafer Partisi Genel Başkanı' sıfatıyla sığınmacılara yönelik ne gibi kampanyalar düzenleyeceği merak ediliyor. 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!