Türkiye ile Katar arasında 12 yeni anlaşma imzalanacak! ' Katar ve Türkiye duyarlılığı örnek alınmalı'

Katarlı mevkidaşı ile ortak basın açıklaması yapan Bakan Mevlüt Çavuşoğlu önemli açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, uluslararası toplumun, insani yardımları Afgan halkına ulaştırması gerektiğini vurguladı.

Politika 06.12.2021, 13:37 06.12.2021, 13:55
Abone ol
Türkiye ile Katar arasında 12 yeni anlaşma imzalanacak! ' Katar ve Türkiye duyarlılığı örnek alınmalı'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye-Katar Yüksek Stratejik Komite Yedinci Toplantısı’nın Dışişleri Bakanları seviyesindeki hazırlık toplantısı için Katar’ın başkenti Doha’ya gitti.

AL SANİ İLE ORTAK BASIN TOPLANTISI

Bakan Çavuşoğlu, Katar Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed Abdurrahman Al Sani ile birlikte ortak basın toplantısı düzenledi.

İKİLİ GÖRÜŞMELER YAPILDI

Bakan Çavuşoğlu ile Katar Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed Abdulrahman El Sani başkanlığındaki Türk ve Katar heyetleri arasında yapılacak toplantıda, ikili ilişkiler ele alındı. Toplantıda ayrıca, Yüksek Stratejik Komitesi kapsamında bugüne kadar imzalanan anlaşmaların uygulama durumunun gözden geçirilmesi, bölgesel ve uluslararası gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

BAKAN ÇAVUŞOĞLU AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Uluslararası toplumun, insani yardımları Afgan halkına ulaştırması gerekiyor. Katar ve Türkiye'nin duyarlılığının örnek olması gerekiyor." ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE-KATAR ARASINDA 12 YENİ ANLAŞMAYA İMZA ATILMASI  BEKLENİYOR

Toplantıda Al Sani, Türkiye-Katar Yüksek Stratejik Komite Yedinci Toplantısında 12 yeni anlaşmaya imza atılmasının beklendiğini söyledi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!