banner2

Tatlıses'in şarkısıyla duyurdular: Cumhurbaşkanı adayımız Ahmet Davutoğlu!

Son dakika haberi... Gelecek Partisi 2023 cumhurbaşkanlığı seçiminde adaylarının Ahmet Davutoğlu olduğunu İbrahim Tatlıses'in 'Mavi Mavi' şarkısıyla duyurdu.

Politika 18.09.2022, 22:46 18.09.2022, 23:24
Abone ol
Tatlıses'in şarkısıyla duyurdular: Cumhurbaşkanı adayımız Ahmet Davutoğlu!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İstanbul'un Sultanbeyli ilçesinde miting düzenledi. Birkaç bin vatandaşın iştirak ettiği etkinliğe coşku katmak isteyen partililer meydana "Yüzde 50 oyu bir kere aldın, yine alırsın! Adayımız Ahmet Davutoğlu" yazılı pankart astı. 

İbrahim Tatlıses'in 'Mavi Mavi' şarkısının seslendirildiği sırada kürsüye gelen Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin, "Buradan ilan ediyoruz, adayımız Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu'dur" ifadelerini kullandı. 

Altılı Masa'nın paydaşlarından biri olan Davutoğlu'nun adaylığını ilan etmeden önce masadaki ortaklarını haberdar edip etmediği bilinmiyor. Sultanbeyli'de ilan edilen cumhurbaşkanlığı adaylığının Altılı Masa'da zaten var olan krizleri daha da derinleştirmesine kesin gözüyle bakılıyor. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, liderlere kendi adaylığını bir türlü kabul ettirememiş ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu birkaç gün önce diğer liderlere şu resti çekmişti: Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı çıkılırsa masa dağılır!

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in Kılıçdaroğlu'nun adaylığını desteklemediği ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın ismini öne çıkardığı biliniyor. Davutoğlu'nun da adaylığını açıklamasının ardından Altılı Masa'da adayın kim olacağı konusu çok bilinmeyenli bir denkleme dönüştü. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!