banner2

Tanju Özcan kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan kimdir, hangi görevlerde bulunmuştur ? Tanju Özcan kaç yaşındadır? Tanju Özcan'ın hayatı hakkında merak edilen tüm detaylar haberimizin devamında...

Politika 09.08.2021, 15:05
Abone ol
Tanju Özcan kimdir, kaç yaşında ve nereli?

2011 yılında Türkiye genel seçimleri sırasında Cumhuriyet Halk Partisi’nden bolu milletvekili olarak meclise giriş yapan Tanju Özcan, Türkiye Büyük Millet Meclisi XXIV. Dönem Başkanlık Divanı Kâtip üyesiydi.

TANJU ÖZCAN KİMDİR?

Türk avukat ve siyasetçi olan Tanju Özcan 2 Aralık 1973 Bolu doğumludur. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Özcan, mezun olduktan sonra bir süre serbest avukatlık yapmıştır. Avukatlık yaptığı sırada Belediye Meclis Üyeliği ve Boluspor Yöneticiliği gibi görevleri e üstlenmiştir. 2011 ve 2019 yılları arasında Bolu’da milletvekili olarak görev aldı. 2019 yerel seçimleri sırasında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’den Bolu Belediye Başkanı olarak seçilerek yeni görevine başladı.

TANJU ÖZCAN’IN SİYASİ HAYATI

İlk defa 2011 yılında Türkiye genel seçimleri sırasında CHP’den Bolu milletvekili olarak meclise giriş yapan Tanju Özcan bir dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi XXIV. Dönem Başkanlık Divanı Kâtip üyeliği de yaptı. Kendisi 2011’den beri yapılan 2015 ve 2018 seçimlerinde de Bolu milletvekili olarak seçildi.

Tanju Özcan 3 dönem milletvekilliği yaptıktan sonra 31 Mart 2019 tarihinde yerel seçimlerde CHP’den tekrar Bolu Belediye Başkanlığı’na aday gösterildi. Özcan %52.71 oy oranı ile belediye başkanlığını kazandı. 5 Nisan 2019 tarihinde ise kendi isteği ile milletvekilliğinden istifa ederek Kur'an-ı Kerîm'e el basıp yemin ederek belediye başkanlığı görevini selefi Alaaddin Yılmaz'dan devraldı.

TANJU ÖZCAN’IN ÖZEL HAYATI

Tanju Özcan ileri düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Almanca dillerini bilmektedir. Özcan, Meral Özcan ile evli ve bir çocuk sahibidir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!