DOLAR
9.2620 0.92
EURO
10.7921 1.11
ALTIN
526.44 -0.64
BIST
1409.56 -0.16

Süleyman Soylu: Manipüle edenlerin yüzde 69'u sahte hesaplar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 'siyasi cinayetler' tartışmasına ilişkin yaptığı açıklamada ''Sosyal medyada 'siyasi cinayetler' tartışmasını manipüle edenlerin yüzde 69'u bot hesaplardır.'' dedi.

Politika 14.10.2021, 12:47 14.10.2021, 15:22
Süleyman Soylu: Manipüle edenlerin yüzde 69'u sahte hesaplar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Galata Üniversitesi Akademik Yılı Açılış Töreni'ne konuştu.

'YÜZDE 69'U BOT HESAPLAR'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dile getirdiği 'siyasi cinayetler işlenebilir, kaygılarım var' sözünden sonra konuşan Süleyman Soylu 'siyasi cinayetler' tartışmasına ilişkin, "Bir siyasi cinayetler tartışması vardı. Buradan Türkiye'ye sesleniyorum. Sosyal medyada 'siyasi cinayetler' tartışmasını manipüle edenlerin yüzde 69'u bot hesaplardır. Dünyada bunu birkaç yabancı yapar bir de biz yaparız. Yine buradan söyleyeyim dünyadaki tüm ülkelerle yarışmaya hazırız" dedi.  

'BU BİR FETÖ TAKTİĞİDİR'

Süleyman Soylu, dün yaptığı açıklamada ise şu ifadeleri kullandmıştı; ''Bu uzak duracağımız bir mesele değil. Ben İçişleri Bakanı'yım, sordum, 'Arkadaşlar böyle bir siyasi cinayet istihbaratı var mı?' MİT'e, emniyete sorduk öyle bir bilgi yok. Peki siz bu bilgiyi nereden aldınız? Terör örgütleri ile bir eliniz, bağınız var veya yabancı servislerle bağınız var. Veya büyükelçiler kafanızı karıştırdı... Bu FETÖ taktiğidir. Onlarla çok kolkola girerseniz onların hamileliğini kabul ederseniz, geleceğiniz durum da budur. Siyasi hırsınıza bu milleti kurban etmeyin."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Anketi Tümü
İstanbul'da son zamanlarda artan trafik sorununun sebebi nedir?