banner2

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yeni danışman

Resmi Gazete'de son dakika olarak yayınlanan kararla birlikte Sevgi Yiğit, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın danışmanı olarak atandı.

Politika 11.06.2022, 00:59
Abone ol
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yeni danışman

Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayınlanan atama kararına göre Sevgi Yiğit Cumhurbaşkanı Başdanışmanı görevine atandı.

CUMHURBAŞKANI BAŞDANIŞMANI SEVGİ YİĞİT KİMDİR, NERELİ?

Resmi Gazete'de yer alan son dakika kararına göre Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olarak atanan Sevgi Yiğit'in biyografisi şöyle,

1973 yılında Karabük'te doğdu. Fatih Kız Lisesi'nden mezun olan Yiğit, lisans eğitimini 1997 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde tamamladı. Profesyonel iş hayatına, lisans eğitimine devam ederken Kanal 7 Basın ve Halkla İlişkiler Bölümü'nde başladı. Kariyerini daha sonra Medipol Eğitim ve Sağlık Grubu'nda sürdürdü. 1998 yılından bu yana Medipol Eğitim ve Sağlık Grubu'nda yönetici olarak görev yapmaktadır. 6 Mayıs 2018'de yapılan 6. Olağan İstanbul İl Kongresi'nde İl Yönetim Kurulu Üyesi seçilen Sevgi Yiğit, 8 Ocak 2019'da tanıtım ve medyadan sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevine atandı. 24 Mart 2021'de yapılan 7. Olağan Kongre'de MKYK Üyeliğine seçildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!