Son dakika! MHP lideri Bahçeli: Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde terörist istemiyoruz

Son dakika haberleri... Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, teröristle fotoğrafı çıkan HDP'li velik Semra Güzel'in dokunulmazlığının kaldırılmasını isterken 'Meclis'te terörist istemiyoruz' şeklinde açıklama yaptı. Bahçeli'nin Akşener ve Kılıçdaroğlu'na da iki çift lafı var.

Politika 11.01.2022, 10:50 11.01.2022, 11:56
Abone ol

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde;

HDP'Lİ VEKİLİN TERÖRİSTLE OLAN FOTOĞRAFI

Biz TBMM’de terörist istemiyoruz. Terör örgütüne eleman devşiren HDP’yi, Türk siyasi ve demokrasi hayatında bir saniye bile görmeye tahammül edemiyoruz. AYM’nin görevini de yapmasını bekliyoruz. Mehmetlerimize kurşun sıkan hainlerle düşüp kalkacaklar, sonra da karşımıza geçip demokrasi özgürlük insan hakları barış ezberlerini utanmadan sıralayacaklar. Bu ne kepazeliktir, ne pişkinliktir. Dokunulmazlığı kaldırılmalıdır. Terörist sevdalıları meclis koridorlarındadır. 

'DOKUNULMAZLIĞI KALDIRILMALIDIR'

Terör kampalarında eğitim alacaklar, sonra karşımıza geçip insan hakları dersi verecekler. Bunlar ne utanmazlıktır, ne pervasızlıktır. PKK'lı ile karanlık ilişkilere giren HDP'li vekilin dokunulmazlığı derhal kaldırılmalıdır. İP'in genel başkanı, Şanlıurfa'da patlama sonucu şehit verdiğimiz kahraman mehmetçiklerimize rahmet diliyorum dedi. Burada patlayan nedir belli değil. Patlatan kimdir belli değil. PKK'ya YPG'ye tek bir açıklama yoktur. 

'HDP'Yİ SİYASETTE GÖRMEYE DAYANAMIYORUZ'

Şehit babalarına vefa ve minnet borcumuzu ödemeliyiz. Biz terör örgütüne eleman devşiren HDP'yi Türk siyasetinde görmeye bir saniye dayanamıyoruz. Ekonomik istikrarımızın sürekliliği, siyasal dirliğimizin sürdürülebilirliği, toplumsal huzurumuz terörle mücadeleden alınacak kalıcı ve kesin sonuçlara birebir bağlıdır. PKK’ya, YPG’ye tek bir laf, atıf yoktur. Tek bir eleştiri yoktur. HDP'yi küstürmemek için kırk dereden su taşıyanlar, samimiyet fukarası millet ve milliyet muhalifleridir. Herşey gün gibi meydandadır. Ey zillet partileri çekinmeyin, PKK bomba tuzakladı sonra da patlattı derseniz sadece adam, ahlaklı, dürüst  ve tutarlı olursunuz.

İBB'YE ÖZEL TEFTİŞ TARTIŞMASI

Kılıçdaroğlu'na bakarsanız, Suriye'ye barış getireceğiz yalanını dinlersiniz. CHP Genel Başkanı, İBB’de terör örgütüyle irtibat içinde olanların işe alınmasıyla ilgili devam eden süreçte görevli müfettişlere ateş püskürüyor. Belediyede işe girdikleri iddia edilenlerin destekçisi çok açık söylüyorum Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Kandil’in teşrifatçısı, tedarikçisidir. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanmış DİAYDER İddianamesinde KIlıçdaroğlU’nun adı geçiyor mu geçmiyor mu? Bu zaat, bunlarla toplantı yaptı mı yapmadı mı? Saklanma Kılıçdaroğlu, çık karşımıza mertçe söyle. Saklanma Kılıçdaroğlu, adamsan bu soruların cevabını ver.

'SİCİLİ BOZUK ŞEREFSİZLER'

Bu ülke benim diyen herkes özbeöz kardeşimizdir. Terör bitecek, bölücülük bataklığı kurutulacaktır. Türkiye terörün belin kırıp başını ezdikten sonra ekonomik olarak sıçrayacak, milli birlik alanında güç katacaktır. MHP'yi Kürt düşmanı göstermeye gayret eden sicili lekeli şerefsizlere diyorum ki, bizim Kürt kökenli kardeşlerimize duyduğumuz muhabbet ve hürmet, sizin tahayyül ve tasavvur sınırlarınızın alamayacağı kadar derindir, köklüdür. Bu ülke benim diyen herkes özbeöz kardeşimizdir. Türkiye’nin 2023 yılına bölücü terörün başını kaldıramayacak ölçüde yere sererek gireceğinden, bu belanın tamamıyla hayatımızdan sökülüp atacağından en küçük kuşku duymuyorum.

'KAZAKİSTAN'DA FETÖ PARMAĞINI ARAŞTIRILMASI ELZEMDİR'

Bize kalırsa Kazakistan'da FETÖ parmağını araştırılması elzemdir. Sorun sadece Kazakistan'ın sorunu değildir, 'Ben Türk'üm' diyen herkesin sorunudur.  Adımız birse mücadelemiz de bir olmalıdır. Terörist ellere karşı tutumuzun da aynı olması lazımdır. Nasıl Karabağ'da Azerbaycan ile tek yürek olduysak, Kazakistan'la da beraber oluruz. Kazakistan'da bugün yapılan yarın Türkiye'de denenmek istenecektir. 

TERÖRLE MÜCADELEDE 8 ADIM

TBMM Karma Komisyonunda bekletilen milletvekili dokunulmazlık dosyalarının bir an evvel görüşüp gereğinin yapılmasını zorunlu atfediyorum. Terörle mücadele için 26 Mart 2016'da grup toplantımızda açıkladığımı 8 maddelik önerilerimizi tekrarlıyorum. 

1- Önce olanı olmuşu ve olacağı bütüncül yaklaşımla terörle mücadele vizyonu geliştirilmelidir.

2- İkinci aşamada yapılacakların tamamın kavrandığı, terörle mücadele konsepti oluşturulmalıdır.

3- Üçüncü aşamada vizyondan beslenen konstepten çıkarılan terörle mücadele stratejisi ortaya konulmalıdır.

4- Dördüncü aşamada rsmi ve gayri resmi tüm kurullarla terörle mücadele stratejisi oluşturulmaldır.

5- Beşinci aşamadai terörle mücadele kitle kazanımı yapılmalıdır.

6- Terörle mücadele silahtan mayına, pusudan intihar eylemine kadar çok farklı değişiklikler gösterilmektedir. Bunlara ön alarak bir icra programı oluşturulmaldır.

7- Tutarlı dengeli istikrarlı terörle mücadele tanıtımı ortaya konulmaldır. Ekonomik sorunların tamamen gündemden çıkacağı. Adaletin önemli kılınacağı bir Türkiye gerçeğidir. Cumhur İttifakı ve MHP bunu ortaya koyacaktır.

8- İstiklal'inden yoksun bir milletin uşaklıktan başka bir şey olmayacağı ortadadır. Türk milleti bağımsızlık onuruna düşkün bir millettir. Bu meşale sönmedikçe istikbal irfanını sürdürecektir. Türkiye Cumhuriyeti bu meşale ile aydınlanmaktadır.

'KILIÇDAROĞLU KANDİLİN TEDARİKÇİSİDİR'

Dün hedef Bülent Ecevit'ti. Bugün hedef Recep Tayyip Erdoğan'dır. İsimler değişse de kurgu aynıdır komplo aynıdır. Demokrasi düşmanlarının Sayın Cumhurbaşkanımızı göndermelerine gücü asla yetmeyecek. Sokak hareketlerine direnmeyi de çok iyi biliriz. Çatışma ortamı gözleyen odakların, herkesi uyarıyorum, emel sahipleri bu yükün altından kalkamayacaklar. Bize 'sarayın sözcüsü' diyen Kılıçdaroğlu, Kandil’in teşrifatçısı ve tedarikçisidir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!