DOLAR
9.2620 0.92
EURO
10.7921 1.11
ALTIN
526.44 -0.64
BIST
1409.56 -0.16

Son dakika: Mevlüt Çavuşoğlu: Kabil'e gitmeyi planlıyoruz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Taliban kontrolüne geçen Afganistan'ın son durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Ülkede yaşanan gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirten Çavuşoğlu, 'Bazı dışişleri bakanları ile Kabil'e gitmeyi planlıyoruz.' ifadelerini kullandı.

Politika 12.10.2021, 12:15 12.10.2021, 14:09
Son dakika: Mevlüt Çavuşoğlu: Kabil'e gitmeyi planlıyoruz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Endonezya Dışişleri Bakanı Retno Marsudi ile Bakanlıkta ortak basın toplantısı düzenledi. Retno'nun ziyaretinin, Endonezya'dan Türkiye'ye dışişleri bakanı düzeyinde ilk resmi ziyaret olduğunu söyleyen Çavuşoğlu, "Bunu duyunca önce inanamadım çünkü bakan olduğum günden bu yana en çok görüştüğüm ve Türkiye'de değişik vesilelerle en çok ağırladığım dışişleri bakanlarının başında geliyor Retno. Sık sık telefonla da görüşüyoruz." diye konuştu. Çavuşoğlu, Endonezya'nın, Asya Pasifik'te Türkiye'nin en önemli ortaklarından biri olduğuna dikkati çekerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Endonezya'ya yapması öngörülen ziyarete ilişkin detayları da ele aldıklarını kaydetti.

Bakan Çavuşoğlu, Taliban'ın hakim olduğu Kabil konusunda da açıklamalar yaparak, "Bazı diğer dışişleri bakanlarıyla beraber Kabil'e gitmeyi planlıyoruz" ifadesinde bulundu.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Anketi Tümü
İstanbul'da son zamanlarda artan trafik sorununun sebebi nedir?