Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletimizi darbe mahsulü anayasadan kurtaracağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''İmkan bulduğumuzda ülkemizi; sivil, özgürlükçü ve kuşatıcı bir anayasaya mutlaka kavuşturacağız. Milletimizi, ruhunu 12 Eylül vesayetçilerinin üflediği darbe mahsulü mevcut anayasadan kurtarma irademiz bakidir.'' şeklinde konuştu.

Politika 10.05.2022, 12:50 10.05.2022, 13:37
Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Danıştay Konferans Salonu'nda İdari Yargı Günü ve Danıştay'ın 154. Kuruluş Yıl Dönümü nedeniyle düzenlenen etkinliğe katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından bazı satırbaşları...

''YARGININ DARBECİLER TARAFINDA OLDUĞU PEK ÇOK ÖRNEKLEERLE DOLUDUR''

Danıştay, devlet ile vatandaşlar arasındaki ihtilafların hukuk marifetiyle çözümünü sağlıyor. Cumhuriyet tarihi maalesef yargının darbeciler tarafında olduğu pek çok kötü örneklerle doludur. Dünyanın her yerinde siyaset, etki alanını genişletmek ister. Bunun için sürekli sınırlarını zorlar. Yargı alanı da dahildir, hatta en başlarda gelir. Her yerde aynı çekişme yaşanmıştır, halen de yaşanmaktadır.

''KARŞIMA GELMESİNİ İSTEMEM''

Açıkça ifade ediyorum. Bu ülked ehiçbir savcının, hakimin hukukla bağdaşmayacak herhangi bir yaklaşımla karşıma gelmesini doğrusu istemem. Aynı zamanda yargı mensuplarının bu hukukçu duruşunu herkesin karşısında, her şartta sergilemesini de beklerim. Darbelere kılıf uyduran, menfaat hesaplarının aleti olan yargı, millet adına karar veremez. FETÖ ihanet çetesinin yargı içindeki dehşet verici yapılanmasına hep birlikte şahit olduk. Yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığı ilkesi ile inşallah böyle tehditlerle karşılaşmayacağımızı ümit ediyorum.

''MUHALEFETTEN METİN TEKLİFİ BEKLEDİK''

Geçtiğimiz yıl yeni bir anayasa için tekrar harekete geçtik. Kendi hazırlıklarımızı yürütürken muhalefetten de en azından ortaya bir metin teklifi koymalarını bekledik. Aradan geçen zamana rağmen önümüzde bir metin gelmedi. Bu süreçte Anayasa'da pek çok değişiklikler yapıldı. 134 hükmü geçtiğimiz 20 yıl boyunca değişti. 

''MİLLETİMİZİ KURTARACAĞIZ''

Bu süreçte Anayasa'da pek çok değişiklikler yapıldı. 134 hükmü geçtiğimiz 20 yıl boyunca değişti. Sadece Anayasa ile sınırlı kalmadık. İmkan bulduğumuzda ülkemizi; sivil, özgürlükçü ve kuşatıcı bir anayasaya mutlaka kavuşturacağız. Milletimizi, ruhunu 12 Eylül vesayetçilerinin üflediği darbe mahsulü mevcut anayasadan kurtarma irademiz bakidir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!