Yandex Metrica

Sitede Ara

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan Adıyaman'da istasyon sorununu çözeceğiz

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan Adıyaman'da istasyon sorununu çözeceğiz

Son dakika haberleri... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adıyaman'ın Kahta ilçesinde halka hitap etti. Muhalefetin deprem bölgesini seçimden seçime hatırladığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz böyle basit hesaplar yapan deprem turistlerinden olmadık. 14-28 Mayıs imtihanını alnımızın akıyla vermiştik. Şimdi önümüzde 31 Mart seçimleri var. Bunu da başarıyla verdikten sonra önümüzde sadece icraat yoğunlaşacağımız bir dönem olacak." ifadelerini kullandı.

Politika

13.02.2024, 08:22

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adıyaman’ın Kahta ilçesinde vatandaşlara hitap etti.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları: 

Geçen sene Kahtalı kardeşlerime söz vermiştim. İlk fırsatta Kahta'nın misafiri olacağız demiştim. Nasip bugüneymiş. Gönüllerimizi buluşturan Rabbime hamdolsun. Kahta'da bulunmaktan büyük bahtiyarlık duyuyorum. Kahta deyince akla ne gelir? Söz verdi mi sözünü yerine getirir.

Seçimlerin ilk turunda yüzde 79 ile bu kardeşine sahip çıkan Kahta, 2. turda yüzde 81.5 ile rekor bir oy oranı ile bizleri bağrına bastı. Siz ne güzel insanlarsınız. Bu güzelliğiniz zaten sandıklara vurdu. 31 Mart seçimlerinde Kahta bu defa sandıkları patlatacak, ben buna inanıyorum. Kahta'ya ne kadar teşekkür etsek azdır. 31 Mart'a hazır mıyız? Bir devlet adamı için milletin teveccühünden daha iyi bir şeref payesi olur mu? Omuzlarımızda ne kadar ağır bir yük taşıdığımızı tekrar hatırlıyorum. Bugüne kadar emanetinize halel getirmedik.

YRP'de istifa depremi! 220 kişilik teşkilat üyesi partiden ayrıldı YRP'de istifa depremi! 220 kişilik teşkilat üyesi partiden ayrıldı Haberi Görüntüle

BAKANIMA TALİMATI VERECEĞİM

Her zamankinden daha fazla çalışacağız. Bir pankart çok dikkatimi çekti. İstasyon talebiniz var. İçişleri Bakanıma söyledim, Ulaştırma Bakanım da yanımda, ona da talimatı vereceğim, buyruğumu vereceğim. İstasyon sorununu inşallah halledeceğiz. İnşallah biz bu millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. İlçemizin yeniden ayağa kalkması için ne gerekiyorsa yapmaktan geri durmayacağız.

YRP'de istifa depremi! 220 kişilik teşkilat üyesi partiden ayrıldı YRP'de istifa depremi! 220 kişilik teşkilat üyesi partiden ayrıldı Haberi Görüntüle

SEFERBER OLDUK

Bundan bir sene önce tarihimizin en büyük ve yıkıcı afetlerinden birini yaşadık. 53 binden fazla canımızı toprağa verdik. Kahtalı vatandaşlarımız da depremin yıkıcı etkisine maruz kaldılar. İlçemizde 62 kardeşimiz vefat etti. Rabbim deprem şehitlerinin tamamının ruhunu şad, mekanlarını cennet eylesin. Depremlerde ilçemizde 613 bina yıkıldı. Acil yıkılacak bina sayısı ise 197'ydi. Ağır kış şartlarına rağmen ilk günden itibaren depremzedelerimize ulaşmak için seferber olduk. Resmi kurumlarımızla, belediyelerimizle, STK'larımızla, gönüllülerimizle el ele vererek acil ihtiyaçları karşılamaya gayret ettik. İrademizi aşan sebepler dolayısıyla gecikmeler yaşanmış olabilir ama 6 Şubat'tan beri verdiğimiz mücadelenin şahidi sizlersiniz.

YRP'de istifa depremi! 220 kişilik teşkilat üyesi partiden ayrıldı YRP'de istifa depremi! 220 kişilik teşkilat üyesi partiden ayrıldı Haberi Görüntüle

ERDOĞAN SİNCİK'TE HALKA HİTAP ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Adıyaman Sincik'te halka hitap ediyor.

Açıklamadan öne çıkan başlıklar şöyle:

Deprem şehirlerimizi yalnız bırakmıyoruz, her fırsatta geliyoruz. Bu defa programımıza Kahta ve Sincik'i de dahil ettik. Bizim Sincik'e vefa borcumuz var. Sincik her seçimde rekor oy oranlarıyla bizim yanımızda kalmış bir ilimizdir. Sincik'ten önce yine bir sözümüzü yerine getirmek üzere Kahta ilçemizi ziyaret ettik. Adıyaman'da baştan sona dolu dolu bir gün geçirdik.

Güzel insanların şehri Adıyaman'ı adeta 'Acıyaman'a çeviren depremin izlerini birer birer siliyoruz. Dünyada 6 Şubat depremleri gibi bir felakete maruz kalıp da tekrar toparlanabilen çok az ülke vardır. Sincik'te şu güzel manzaranın tüm Türkiye'ye örnek olacağına inanıyorum. Şu birlik beraberlik ülkemizin daim birliği beraberliği olsun.

Ülkemizin nüfus ve toprak büyüklüğü bakımında Sincik'in sergilediği haysiyetli duruştan alacağı çok ders var. Kiminin ne dediğine değil Adıyaman'ın neye ihtiyacı olduğuna bakıyoruz. Deprem gibi ortak bir acı karşısında bile kendi küçük hesaplarından vazgeçmeyenleri maşeri vicdana havale ediyoruz.

Sincik-Malatya karayolu projelendirildi en kısa zamanda burayı da yapacağız. Bakanım burada kendisine talimatı verdim. Ayrıca Sincik-Kahta arası yol çok çok virajlı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Politika


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading