Son dakika: CHP resmen açıkladı! Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı belli oldu

2023 seçimlerine 1 yıldan az bir süre kalmışken Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı netleşmedi. Ancak CHP bu konuda gayet kararlı olacak ki, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay daha önce tekrar ettiği gibi parti olarak Cumhurbaşkanı adaylarının Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu ilan etti.

Politika 01.08.2022, 18:33 01.08.2022, 18:33
Abone ol

2023 seçimlerine 1 yıldan az bir süre kala Cumhur İttifakı'nın adayı belli. Ancak Millet İttifakı henüz bir aday çıkaramadı.

'SEÇİME YAKIN ADAY BELLİ OLACAK' SÖYLEMİ

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu her fırsatta, seçim tarihinin açıklandığı gün 6'lı masa ve Millet İttifakı olarak belirledikleri adayın ismini duyuracaklarını belirtti.

KULİSLERDE KILIÇDAROĞLIU İSMİ ÖN PLANA ÇIKIYOR

Kulislerde Millet İttifakı'nın adayı için birçok isim konuşulurken şüphesiz en güçlü isim CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ön plana çıkıyor. 

'CHP'NİN VE CHP'LİLERİN ADAYI BAY KEMAL'

Konuya ilşkin açıklama yapan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, bugün FOX TV'de yayınlanan 'İlker Karagöz ile Çalar Saat' programında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 6'lı masa adına aday açıklamasında bulunamayacağını söyleyen Altay, "Ben 6'lı masa adına konuşursam hadsizlik yapmış olurum ama CHP'nin ve CHP'lilerin adayı Bay Kemal. Gönüllerdeki aday falan değil, düz söylüyorum adayımız Bay Kemal." dedi.

ENGİN ALTAY DAHA ÖNCE DE ADAYLARINI AÇIKLAMIŞTI

Engin Altay, geçtiğimiz Mayıs ayında da Kılıçdaroğlu'nun aday olacağını belirterek, "Mırın kırın etmenin anlamı kalmadı. 'Gönlümüzün adayı Kılıçdaroğlu' deniyordu, o 'gönlümüzün' kısmı biraz kalktı. CHP'nin adayı Kılıçdaroğlu." ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!