Son dakika: Bakan Çavuşoğlu'ndan PKK/YPG'ye harekat açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, gündemdeki Suriye'deki YPG/PKK unsurlarına yönelik gerçekleşebilecek harekat hakkında "Rusya ve ABD bize verdikleri sözü tutmadı. Bizim de yapmamız gereken kendi göbeğimizi kendimiz kesmek. Cumhurbaşkanımız da söyledi, Gerekeni yapacağız." ifadesinde bulundu.

Politika 13.10.2021, 12:33 13.10.2021, 13:14
Abone ol

Son dakika açıklamasında bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, gündemdeki Suriye'ye gerçekeleşebilecek harekat hakkında "Rusya ve ABD bize verdikleri sözü tutmadı" dedi.

Bakan Çavuşoğlu şunları söyledi:

YPG/PKK'nın Türkiye'ye roket atma menzili aşağı yukarı 30 KM. ABD ve Rusya ile bir mutabakata varmıştık. Her ülkede bu bölgedeki teröristleri 30 KM güneye çıkaracaktı. Münbiç'teki teröristleri de buradan temizleyecekti. Bu sözler malesef tutulmadı. Sivillere de bize de yapılan salldırılarda ABD'nin de Rusya'nın da sorumluluğu var, sözlerini tutmadılar. Bizim de yapmamız gereken kendi göbeğimizi kendimiz kesmek. Cumhurbaşkanımız da söyledi, 'Gerekeni yapacağız.' ABD kınıyoruz bu saldırıları diyor. Bu silahları kim veriyor. Bu silahları sen veriyorsun, sen destekliyorsun! Bu samimiyetsiz bir açıklamadır. Aslında PKK/YPG'ye yönelik yapacağımız her hamle Suriye'nin toprak bütünlüğü için de önemli.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!