banner2

Son dakika! Bahçeli: Cumhur İttifakı'nın kararı yüzde 7 olarak belirlendi

Son dakika gelişmesine göre; MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhur İttifakı'nın baraj kararının yüzde 7 olarak tescillendiğini açıkladı.

Politika 01.09.2021, 15:00 01.09.2021, 15:37
Abone ol
Son dakika! Bahçeli: Cumhur İttifakı'nın kararı yüzde 7 olarak belirlendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ardından  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de seçim barajıyla ilgili düşüncesini ifade etti. MHP lideri Bahçeli, seçim barajının yüzde 7 olarak belirlendiğini açıkladı.

''YÜZDE 7 OLARAK TESCİLLENMİŞTİR''

Bahçeli, "Seçim barajının yüzde 5 mi, yüzde 7 mi olsun tartışmaları lüzumsuz emek ziyanıdır. Nitekim baraj konusundaki arayış ve çalışmalar bu açıklamayla noktalanmış ve Cumhur İttifakı’nın baraj kararı yüzde 7 olarak tescillenmiştir.
Artık başka bir değerlendirmeye de gerek kalmamıştır" dedi.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Bosna Hersek ziyareti sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim barajıyla ilgili olarak şu ifadeleri kullanmıştı; ''Muhalefet partilerinden herhangi bir beklentimiz yok. Çünkü biz zaten herhangi bir adımı atmadan muhalefet partileri kapısını kapattı. CHP'si de İP'i de hepsi kapılarını kapattı. O zaman biz hangisine bu yaptığımız çalışmayı, taslağımızı takdim edeceğiz? Biz şimdi taslağımıza son halini verdikten sonra ben Cumhur İttifakı'nda Devlet Bey'e takdim edeceğim. Devlet Bey de ekibiyle gözden geçirecek, ondan sonra çalışmaya devam edeceğiz.Barajla ilgili olarak belirgin hale gelen aslında yüzde 7. MHP'li arkadaşlarımızın nihai kararını bizim arkadaşlarımız henüz almış değiller. Ancak 7 netleşmiş vaziyette. MHP de olumlu bakıyor. Bunun altında bir şey olur mu olmaz mı, henüz önümüze gelmiş değil.''

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!