Son dakika: AK Parti MYK toplandı! İşte masadaki kritik konular

Son dakika haberleri... AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantıda, iki ülkenin NATO'ya üyelik başvurusu başta olmak üzere iç ve dış gündemdeki diğer gelişmeler değerlendirilecek.

Politika 19.05.2022, 14:49 19.05.2022, 14:51
Abone ol
Son dakika: AK Parti MYK toplandı! İşte masadaki kritik konular

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Parti genel merkezindeki basına kapalı toplantı saat 14.40'ta başladı.

İSVEÇ VE FİNLANDİYA'NIN NATO RESTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "İki ülkenin NATO'ya girmesine hayır diyeceğiz" ifadelerinin ardından, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu'nda son durum ele alınacak. Dış politika başlığında Rusya-Ukrayna savaşında Türkiye'nin ateşkes için sürdürdüğü diplomasi trafiği de değerlendirilecek.

EKONOMİDEKİ SON DURUM

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu'nda ekonomideki son gelişmeler de konuşulacak. Fahiş fiyat artışları karşısında hükümetin aldığı tedbirler ve önümüzdeki dönemde atılacak adımlar görüşülecek.Sığınmacı konusu, Suriyelilerin geri dönüşleri ve terörle mücadele operasyonları da MYK’da ele alınacak.

Toplantı sonrasında AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik basın toplantısı düzenleyecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!