banner2

Şentop: Darbeler dönemi tamamen kapanmıştır

Son dakika bilgisine göre, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yeni yasama yılı başlarken, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, TBMM'nin 27'nci dönem 5'inci yasama yılı açılış programında yaptığı konuşmada "darbeler dönemi ülkemiz için artık tamamen kapanmıştır" dedi.

Politika 01.10.2021, 14:09 01.10.2021, 14:34
Abone ol
Şentop: Darbeler dönemi tamamen kapanmıştır

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yeni yasama yılı başladı. TBMM Başkanı Mustafa Şentop, TBMM'nin 27'nci dönem 5'inci yasama yılı açılış programında konuştu.

Sözlerine, çıkartılacak kanunların, yürütülecek çalışmaların devletimiz ve milletimiz için hayırlar getirmesini temenni ederek başlayan TBMM Başkanı Şentop, 101. yılını idrak eden yüce Meclisin bu yasama döneminde temsil ettiği Türk milletinin önünü açan çalışmalara ev sahipliği yapacağını belirtti. Şentop, konuşmasında koronavirüs salgını sürecinde gecesini gündüzüne katan sağlık emekçilerine teşekkür etti ve okul özleminin sona ermesinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

"DARBELER DÖNEMİ ÜLKEMİZ İÇİN TAMAMEN KAPANMIŞTIR"

TBMM'nin tarihi yürüyüşü boyunca dünyanın en kahraman meclisi olduğunu söyleyen Şentop, her düşman saldırısında ayrılıkları bırakıp bir araya geldiğini ve bunun son örneğinin 15 Temmuz darbe girişiminde görüldüğünü hatırlattı. 

“Ülkemiz üzerine yapılan planlarda darbelerden medet umanların bir an evvel kabul etmesi gereken darbeler döneminin ülkemiz için artık tamamen kapanmış olduğudur." ifadelerini kullanan TBMM Başkanı Şentop, darbelerden medet umanların, darbeler döneminin ülkemiz için artık tamamen kapanmış olduğunu kabul etmesi gerektiğine dikkat çekti.

"MAVİ VATAN" VURGUSU

Türkiye'nin uluslararası alanda daima huzur ve barışı temsil ettiğini, mavi vatanın bir karış suyunda gözü olanları ikaz ettiklerini, o da olmazsa def ettiklerini dile getiren Şentop, Türkiye fikrinin, Türkiye sınırlarından büyük olduğuna vurgu yaptı. 

Türkiye'nin mültecilere yardım eli uzatmasının güçlü ve merhametli devletin göstergesi olduğunu ve tüm çabalarının misafir edilen mültecileri kendi ülkelerine kavuşturma amacı taşıdığını belirten Şentop, ayrıca vatandaşların aşılama sürecini aksatmadan yoksul ülkelere de Türk devletinin elini uzattığını kaydetti.

Şentop, sözlerinin devamında, "Yeni yasama döneminde eskiyen teknolojik altyapımızı yeniledik. Temennim bu ortamın ihtiyaç duyulan kanunların yapılmasında destek olmasıdır." ifadesini kullanarak, yeni yasama döneminin hayırlara vesile olmasını diledi.


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!