Yandex Metrica

Selahattin Demirtaş'tan Ümit Özdağ'a destek çağrısı: Artık bu işin üçüncü turu yok

Selahattin Demirtaş'tan Ümit Özdağ'a destek çağrısı: Artık bu işin üçüncü turu yok

HDP'li Selahattin Demirtaş, Ümit Özdağ'a İçişleri Bakanlığı vaat eden Kemal Kılıçdaroğlu için 4 günlük suskunluğunu bozarak yine sandık çağrısı yaptı.

Politika

18.05.2024, 22:40

6-8 Ekim 2014 katliamının sorumlularından Selahattin Demirtaş, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ümit Özdağ ile pazarlık sürecinde suskun kaldığı 4 günün ardından tekrar sahneye çıktı. HDP'li Demirtaş, cumhurbaşkanı seçilmesi halinde Ümit Özdağ'ı İçişleri Bakanı yapacağına ilişkin protokol imzalayan Kılıçdaroğlu'na destek istedi. 

CHP yönetiminin 14 Mayıs hezimeti sonrası Edirne Cezaevi'ndeki Demirtaş'tan 'bir süre suskun kalmasını istediği' iddia ediliyordu. Fakat HDP ve PKK çevrelerinin Kılıçdaroğlu'na açıktan desteğe devam etmesiyle birlikte Demirtaş da 22 Mayıs'a dek paylaştığı mesajlarda Kılıçdaroğlu için herkesi sandığa çağırdı. 

Demirtaş bugün Twitter hesabından paylaştığı mesajda da Ümit Özdağ'ın İçişleri Bakanlığı'na onay verdiğini ortaya koydu.

Demirtaş, "Sandıktan değişim çıkmazsa ekonomide ve demokraside felaket olacak. Artık bu işin üçüncü turu da yok! Sayın Kılıçdaroğlu'nu cumhurbaşkanı yapalım, Türkiye nefes alsın. Sandığa gidin, 1 nefes için 1 oy verin" ifadelerini kullandı. 

'Kobani' adıyla bilinen katliam dalgasının sorumlusu Demirtaş, 22 Mayıs'ta ise "Sen bu saraydan hesap soracak halksın, halk! Ayağa kalk!" mesajıyla isyan çağrısı yapmıştı.

14 Mayıs hezimetinin ilk şokunu atlattıktan sonra ise Cumhur İttifakı'nın 'oyları çaldığını' ileri süren Demirtaş, İttifak üyesi partilerin 'kılık değiştirerek sandık kurullarına sızdığını' ileri sürmüştü. Sandık kurullarında muhalefet partilerinin de bulunduğu gerçeğini unutan Demirtaş, tüm Türkiye'de alay konusu olmuştu. 

Hamza Dağ'dan CHP'li belediye başkanlarına tepki: Kayırmacılık rekoru kırıldı Hamza Dağ'dan CHP'li belediye başkanlarına tepki: Kayırmacılık rekoru kırıldı Haberi Görüntüle

HDP/YEŞİL SOL: SANDIĞA EKSİKSİZ GİDECEĞİZ

Ümit Özdağ-Kemal Kılıçdaroğlu ittifakı sonrası dün kameraların karşısına geçen HDP eş başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile Yeşil Sol Parti sözcüleri Çiğdem Kılıçgün ve İbrahim Akın, Kılıçdaroğlu için herkesi sandığa davet ederek şunları söylemişti: 

"Erdoğan bizler açısından asla bir seçenek değildir. Tek seçenek onu ve temsil ettiği iktidarı değiştirmektir. Sandığa eksiksiz gideceğiz ve hep birlikte tek adam rejimini değiştireceğiz. 14 Mayıs’ta yarım bıraktığımız işi 28 Mayıs’ta tamamlayacağız." 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading