banner2

Seçim döneminde reklamını da yapmışlardı: Soykırıma sessiz kalan İBB katliamda rol oynayan firmalar ile işbirliğine devam ediyor

İsrail'in katlettiği sivillere sesini çıkarmayan dünyaca ünlü markalar bunula yetinmeyip, bebek katillerine desteklerini açıklıyor. Mcdonalds, Burger Kıng, Starbucks, Carrefour gibi markalar savaşın başından bu yana İsrail'in yanında yer alıyor. Öte yandan İBB ise tüm dünyada devam eden boykot ve tepkilere rağmen, bu firmalarla anlaşmalarına devam ediyor. Öyle ki, bu markaların mağazalarından yapacağınız alışverişlerde İstanbulkart ile ödeme yapmak mümkün.

Politika 06.11.2023, 16:40 06.11.2023, 18:06
Abone ol
Seçim döneminde reklamını da yapmışlardı: Soykırıma sessiz kalan İBB katliamda rol oynayan firmalar ile işbirliğine devam ediyor

Savaş 1. Ayını geride bırakırken, İsrail binlerce masum insanın canını aldı. Aralıksız sürdürdüğü bombardımanlarla kundaktaki bebekleri bile katleden Tel Aviv yönetimi, hedef ayırt etmeden hastane, ibathane, fırın gibi yerleri bombaladı. Bunun yanında batılı ülkeler yaşanan insanlık dramına sessiz kalmakla yetinmeyip, İsrail'in yanında yer aldı. Özellikle uluslararası boyuttaki firmalar İsrail ordusuna yardım paketleri göndererek katliamda rol oynadı. 

İBB BOYKOT EDİLEN MARKALARLA İŞBİRLİĞİNİ SÜRDÜRÜYOR

Diğer yandan Türkiye'de hemen hemen her kesimden insan İsrail'e desteğini açıklayan Mcdonalds, Burger Kıng, Starbucks, Carrefour gibi markalara boykot çağrısı yaparken, boykot kampanyasına katılmayan İBB bu markalarla olan iş birliğini sürdürüyor. Öyle ki, Starbucks, McDonald’s ve Burger King'de İstanbulkart ile ödeme yapılmaya devam ediliyor.

KATİL ORDUNUN KARNINI DOYURUYORLAR

Özellikle büyük gıda firmalarının sırasıyla İsrail'e yardımlarını açıklaması, Müslüman dünyasında infial uyandırmıştı. Subway, Burger King, Starbucks, Carrefour, Mcdonalds gibi dev markadalar İsrail ordusuna ücretsiz yemek sağlayacağını açıklamıştı.

Bu firmalar destekle yetinmeyip savaş bölgesine İsrail askerleri için yemek paketleri gönderiyor. 

Öte yandan İBB'nin İsrail'de destek veren bu markalarla işbirliğini neden sonlardırmadığı merak konusu oldu. Savaşın başladığı 7 Ekim'den bu yana boykot çağrısına sessiz kalan İBB, resmi sosyal medya hesaplarından bir aydır Gazze'ye destek veren paylaşımda bile bulunmadı.

STARBUCKS'UN REKLAMINI YAPTILAR

Daha önce Starbucks mağazalarında poz veren Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş ve Tunç Soyer'in birlikte verdiği poz paylaşılırken, "Starbucks'tan kopamıyorlar." yorumları yapıldı.

Yine Hamas'ı terörist ilan eden İYİ Parti lideri Meral Akşener'de seçim döneminde paylaştığı bir karede Starbucks'ın reklamını yaptığı akıllara geldi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!