banner2

Sandık öncesi son vaat: Futbol takımlarını yayın gelirinden mahrum bırakacak!

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, korsan SMS hamlesinin ardından seçim öncesi bu kez futbol takımlarını hedef aldı. Bay Kemal, seçimleri kazandığı takdirde kulüpleri yayın gelirinden mahrum bırakacak.

Politika 27.05.2023, 13:17 27.05.2023, 13:37
Abone ol
Sandık öncesi son vaat: Futbol takımlarını yayın gelirinden mahrum bırakacak!

Vatandaşların bir onayı ya da talebi olmamasına rağmen milyonlarca kişinin cep telefonuna SMS'le propaganda mesajı göndererek tepkilere neden olan Kemal Kılıçdaroğlu, GSM operatörlerinin aldığı önlemleri "Karartmaya uğruyoruz" diyerek çarpıtmaya çalıştı. 

Kampanya süresince her ortamda engellendiklerini ileri süren CHP Lideri, aynı zamanda "Cumhurbaşkanı Erdoğan'a oy vermek günahtır" diyerek fetva vermeye soyundu. 

PKK'nın siyasi uzantıları HDP/Yeşil Sol ile yaptığı pazarlıklar ayyuka çıkınca Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'a İçişleri Bakanlığı vaat eden Kılıçdaroğlu aynı zamanda 7 adet cumhurbaşkanı yardımcılığı vaadiyle kırılması zor bir rekorun da sahibi oldu. 

BAY KEMAL'İN YENİ DENEMESİ

Kılıçdaroğlu'nun bugünkü hamlesi ise sporseverleri ve doğrudan futbol kulüplerini ilgilendiriyor. CHP Lideri takımların en büyük gelir kapılarından birini kurutacağını vaat etti. Sosyal medya hesabında paylaştığı mesajda 'Bay Kemal' şunları yazdı:

"Seçimi kazandıktan sonra, ilk imzalayacağım kararnamelerden biri, maçların artık şifresiz olarak TRT’de yayınlanmasını sağlamak. Milletin küçücük zevklerini bile çaldılar. Böylece milleti TRT’yle de barıştıracağım ve TRT gerçekten milletin kanalı olacak."

Futbol kulüplerinin en önemli kazanç kalemlerinden biri olan yayın gelirleri Kılıçdaroğlu'nun iktidarı halinde tarihe karışacak. Milyonlarca taraftara sahip takımların 2022'de yayıncı kuruluştan tahsilatı 2,5 milyar lirayı bulmuştu. 2023 yılında bu rakamın 3,5 milyar liraya yükselmesi bekleniyor. 

Kılıçdaroğlu'nun son mesajına Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor başta olmak üzere futbol camiasının nasıl tepki vereceği merak konusu. x

HER AN BU VAATLER GELEBİLİR!

Millet İttifakı adayının seçim öncesi 'her tuşa basması' sosyal medyada vatandaşların alay konusu haline geldi. Maçları şifresiz yayınlayacağını iddia eden Kılıçdaroğlu'nun mesajının altına vatandaşlar şunu yazdı:

Kılıçdaroğlu’nun bugün atması beklenen diğer tweetler...
- Hamileliği 4.5 aya indireceğim.
- Boy ortalamasını 1.80 yapacağım.
- İstediğiniz kadar yiyeceksiniz ama kilo almayacaksınız.
- Petrol bedava.
- Herkese bedava araba dağıtacağım.
- 85 milyon kişiye bedava ev vereceğim hem de 1 ayda.
- Türkiye’yi İngiltere’nin yanına taşıyacağım.
- Her eve çikolata akan musluk koyacağım.
- Artırıyorum 85 milyon herkese müstakil ev önünde 1 jeep 1 spor 1 de sedan araba koyacağım.
- Hiç kimse çalışmayacak, herkes maaş alacak ama herkesin evine 2 tane de hizmetçi vereceğim, aşçı-bahçıvan ve şöförleri de olacak, ayrıca her eve bir masör...
- Herkese yılda 2 defa 10 gün yurt içinde 10 gün yurtdışında 5 yıldızlı yaz ve kış tatili vereceğim; yok az oldu, 4 ay olsun...

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!