banner2

Rum tarafı Erdoğan'ın KKTC ziyaretinden rahatsız oldu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 20 Temmuz’da KKTC'ye önemli bir ziyarette bulunacak. Bu ziyaret, Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin ana gündem maddelerinden biri durumunda.

Politika 12.07.2021, 15:13 12.07.2021, 16:09
Abone ol
Rum tarafı Erdoğan'ın KKTC ziyaretinden rahatsız oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 20 Temmuz'daki KKTC ziyareti adayı ve Yunanistan'ı hareketlendirdi. Güney Kıbrıs Rum Kesimi, ziyareti engellemek için çözüm arayışına girdi.

MARAŞ İÇİN KRİTİK GÜNLER

"Erdoğan Kimseyi Dinlemiyor. Lefkoşa’nın Yeni Emrivakileri Engellemek İçin Son Gayretleri. Maraş İçin Kritik Günler" başlığıyla haber yayımlayan Fileleftheros gazetesi, Rum yönetiminin bu çerçevedeki diplomatik arayışlarını BM Güvenlik Konseyi daimi üyeleri ve AB üzerinde yoğunlaştırdığını yazdı.

Söz konusu haberde öte yandan, Erdoğan’ın ziyareti sırasında Maraş ile ilgili gelişmeler yaşanmasının beklendiği ancak bunların ne olacağının kestirilemediği ifade edildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TALİMATLA KONUŞMAZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Komisyonu Başkanı'nın kendisine "Duydum ki Kıbrıs'a gidecekmişsiniz, orada sert mesajlar vermeseniz" demesi üzerine, kendisine "Bunlar kimin kim olduğunu hala öğrenememişler. Sen Erdoğan'ın ne zamandan beri talimatla konuşma yaptığını gördün. Gideceğim konuşacağım" cevabını verdiğini aktarmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!