Yandex Metrica

'Partizanlık değil liyakat' demişlerdi! Kendi kadrolarını doldurdular

'Partizanlık değil liyakat' demişlerdi! Kendi kadrolarını doldurdular

İBB AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, katıldığı bir televizyon programında, İBB'deki işten çıkarmalarla ilgili sert tepki gösterdi. Göksu, İBB'de 44 bin 995 kişinin işe alındığını, 13 bin 312 kişinin ise işten çıkarıldığını söyledi.

Politika

23.01.2024, 18:01

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İBB'deki işten çıkarmalarla ilgili, "Namus sözü verdiler, İBB'de çalışan 13.312 emekçiyi "bankamatik memuru" diye yaftalayarak işten attılar, ardından yerlerine 44.995 yandaşlarını işe aldılar." dedi.

Tevfik Göksu, CNN TÜRK Masası'nda Aksam.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Serkan Fıçıcı, kamuoyu araştırmacıları Hilmi Daşdemir ve Murat Gezici'nin sorularını yanıtladı.

Göksu, İBB'de çalışan 13 bin 312 kişinin işten çıkarıldığını aktararak, "İsraf deniyor, İBB'de alınan eleman sayısı 44 bin 995. Büyükşehir Belediye Başkanı böyle bir israf var diyordu. Hepsi bilgi ve belgeli. Bu ne demek biliyor musunuz? Yılık İBB 5 milyar para harcadı demek. 500 kişinin çalışanın olduğu şirkete 4 bin kişi alınmış. 44 bin 995 kişiye maaş ödeyeceksiniz yıllık maliyetini en dip maliyetten hesapladım. 13 bin kişiyi de çıkarmışlar. Her şeyde partizanlık yapılıyor. 4 995 kişinin referansı kim, kimin adına aldınız? Gençlere soruyorum, 44 bin kişi alınırken size bilgi verildi mi? Onlar sadece algı operasyonu yapmak için hazırlanmış şeyler. CHP'nin olduğu yerde şeffaflık mı olur?" diye konuştu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading