banner2

Özrü kabahatinden beter! Tanju Özcan'ın o ifadeler için açıklaması daha fena

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, başörtülü bir kadından bahsederken kullandığı olay yaratan çirkin ifadelerin üzerini böyle örtmeye çalıştı.

Politika 02.09.2021, 14:19 02.09.2021, 14:50
Abone ol
Özrü kabahatinden beter! Tanju Özcan'ın o ifadeler için açıklaması daha fena

Tanju Özcan, katıldığı bir programda kendisine yöneltilen "En eğlenceli anılarınızda birini anlatır mısınız?" sorusu üzerine, "Bir açılış yapıyoruz Bolu'da acelem de var. Bir tesettürlü bayan geldi. Tanju bey bir konu var konuşabilir miyiz dedi. Ben de hemen Ankara'ya dönmem lazım. Özel değilse burada konuşabilir misiniz? dedim. Sıkıntı yok dedi. Benim bebeğim yok. Bana yardımcı olur musunuz? Dedi. Hanımefendi ben size nasıl yardımcı olabilirim dedim. Meğer kadın tüp bebek tedavisi olmak istiyormuş. Tabi öyle konuya böyle girince çevredekiler gülüyor. Benim böyle çok fazla anım var." şeklinde son derece çirkin ifadeler kullanarak cevap vermişti. 

'SAMİMİYETLE ÜZÜNTÜ DUYAN' KADINLAR VARSA ÖZÜR DİLERMİŞ!

Tanju Özcan için sosyal medyada tepki dolu paylaşımlar yer alırken, bunun üzerine Özcan'ın bizzat kendisinin kullandığı çirkin ifadeler için özür dileyiş şekli 'özrü kabahatinden de büyük' dedirtecek türden. "Bundan samimiyetle üzüntü duyan kadınlar varsa, bu anlattıklarımdan siyasi olarak değil de samimi olarak üzülen kadınlar ve dernekler varsa, onlardan da özür dilemek düşer" diyen Tanju Özcan, eğer samimiyetle özür diliyorsa, tüm kadınlardan dilemeli.

Özcan'ın 'sözde' özür açıklaması şu şekilde: "Bu yaşanmış bir olay, o program magazin ağırlıklı bir program ama benim gibi tecrübeli bir siyasetçinin böyle bir anıyı orada anlatmaması gerekiyordu. Benim orada amacım kadınlarımızı rencide etmek falan değil. ama yine de bu anıyı anlattığım için üzgünüm. Bundan samimiyetle üzüntü duyan kadınlar varsa, bu anlattıklarımdan siyasi olarak değil de samimi olarak üzülen kadınlar ve dernekler varsa, onlardan da özür dilemek düşer." 

SOSYAL MEDYADA TEPKİ YAĞDI

Sosyal medyada tepki yağmuruna tutulan Tanju Özcan'ın kullandığı çirkin ifadeler için özür dileyiş şekli 'özrü kabahatinden de büyük' dedirtecek türden. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!