Yandex Metrica

Sitede Ara

Özhaseki: Güçlü bir ülke olarak dimdik ayaktayız

Özhaseki: Güçlü bir ülke olarak dimdik ayaktayız

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Kayseri'de katıldığı açılıştaki konuşmasında güçlü ülke vurgusu yaptı.

Politika

23.01.2024, 17:50

Cehaletin olduğu yerde kirlilik de olur, kabalık da olur kötülük de olur. Ülkemiz bu konularda çok şanslı. Güçlü bir ülke olarak dimdik ayaktayız.

Kayseri'de bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Melikgazi Belediyesi ve hayırsever Fatma İmamoğlu iş birliğiyle Danişment Gazi Mahallesi'ne yaptırılan Diyanet Eğitim ve Kültür Merkezi'nin açılış töreninde, Türklerin Anadolu'da kurduğu medeniyetin, oryantalistler tarafından "vakıf medeniyeti" olarak adlandırıldığını söyledi. Özhaseki, her işin başının eğitim olduğuna inandığını, özelikle toplumdaki sosyal olayların ve gelişmelerin, eğer eğitim varsa, eğitimli bir toplum söz konusuyla düzgün yürüdüğünü ifade etti.

Hamza Dağ'dan CHP'li belediye başkanlarına tepki: Kayırmacılık rekoru kırıldı Hamza Dağ'dan CHP'li belediye başkanlarına tepki: Kayırmacılık rekoru kırıldı Haberi Görüntüle

VEDA HUTBESİ ÖRNEĞİ

Afganistan hakkında değerlendirme de yapan Özhaseki, "Daha önce Irak'ta ve Suriye'de yaşanan, DEAŞ deyin, IŞİD deyin ne derseniz deyin, ortaya çıkmış örgütün yaptıkları bir Müslüman olarak içimizi acıtmadı mı? Güya İslami bir kılıfın altında insanlara yapılan zulüm, kötülük her inançlı insanın içini acıtmadı mı? Evet acıttı. O durumlara düşmemek için, o kötülüklere düşmemek ve dünyaya da kötü örnek olmamak için bizim bir taraftan çocuklarımızı hakkıyla eğitmemiz lazım, bir taraftan da gerçekten bir İslam toplumu olarak her türlü nezaketi, titizliği gösterecek şekilde davranmamız lazım. Dünya daha kadın haklarına bundan 100-150 yıl önce kavuştu. 1400 sene önce peygamberimiz binlerce insanın huzurunda Veda Hutbesi'nde 'Erkeklerin kadınlar üzerinde, kadınların da erkekler üzerinde hakkı vardır.' diye buyurmadı mı?" dedi.

Hamza Dağ'dan CHP'li belediye başkanlarına tepki: Kayırmacılık rekoru kırıldı Hamza Dağ'dan CHP'li belediye başkanlarına tepki: Kayırmacılık rekoru kırıldı Haberi Görüntüle

"GÜÇLÜ BİR ÜLKE OLARAK DİMDİK AYAKTAYIZ"

Özhaseki, hazreti Peygamber'in hayatının muhakkak çocuklara öğretilmesi gerektiğine dikkat çeken Özhaseki, Peygamberin hayatında çocuğa, kadına merhamet ve şefkat olduğunu vurguladı. Özhaseki, sözlerine şöyle devam etti:

"İslam'ın kabul etmediği ne kadar çirkin diye görebileceğimiz iş varsa, onları 'Müslümanım' diyenlerin üzerinde görmek hepimizin içini acıtıyor. Böyle olmamanın tek yolu eğitimdir, çocuklarımızı eğitmektir, onları geleceğe hazırlamaktır. Kur'an ve sünnet çizgisinde Müslüman olarak onların yetişmesini sağlamaktır. İlmin ve fennin yanında yer almaktır. Bugün Afrika'dan başlayıp Bangladeşlere veya Uzak Doğu'ya kadar uzanan İslam dünyasında ve gönül coğrafyamızda olanların büyük kısmına baktığımızda cehaletin hakim olduğunu görüyoruz. Cehaletin olduğu yerde kirlilik de olur, kabalık da olur kötülük de olur. Ülkemiz bu konularda çok şanslı. Güçlü bir ülke olarak dimdik ayaktayız." diye konuştu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading