Ömer Çelik'ten Kılıçdaroğlu'nun 'kaçacak' iddiasına tepki: Beyanları iftira kampanyasıdır

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun parti grup toplantısındaki Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesiyle ilgili yaptığı açıklamalara tepki gösterirken "Siyaset biçimi değil iftira kampanyasıdır" dedi.

Politika 24.05.2022, 15:29 24.05.2022, 16:16
Abone ol
Ömer Çelik'ten Kılıçdaroğlu'nun 'kaçacak' iddiasına tepki: Beyanları iftira kampanyasıdır

Son dakika! AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun parti grup toplantısındaki ''Akşam 22:00’da bir kaçış planının anatomisini ifşa edeceğim, milletimi de bekliyorum. Erdoğan sakın reddetmeye kalkma, bütün belgeler elimizde.'' açıklamalarına tepki gösterdi.

''İFTİRA KAMPANYASIDIR''

Ömer Çelik, sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugün Sn Cumhurbaşkanımız ve ailesiyle ilgili yaptığı açıklamaları şiddetle kınıyoruz. Kılıçdaroğlu’nun beyanları, bir siyaset biçimi değil iftira kampanyasıdır… Kılıçdaroğlu, şimdiye kadar bir sürü temelsiz iddia ortaya atıp belge bilgi açıklayacağım dedi. Ancak açıklamaları hiçbir siyasi netice doğurmadı. Tüm bu açıklamalar çevre kirliliğinden başka birşey üretmemiştir.

''BUNU DAHA ÖNCE DE SÖYLEMİŞTİ''

Kılıçdaroğlu, Sn Cumhurbaşkanımızla ilgili “kaçacak” ifadesini kullanmış. Bunu daha önce de söylemişti. Ancak milletimiz 15 Temmuz gecesi kimin tanklara karşı milletiyle beraber direndiğini, kimin de tankların yol vermesiyle kaçtığını görmüştür. Kılıçdaroğlu’nun devlet bürokrasisini sürekli olarak tehdit etmesi, Türkiye Cumhuriyeti devletini işlemez hale getirmeye dönük bir teşebbüstür. Bu hiçbir şekilde siyasi bir yaklaşım değil, geçmişte örnekleri görülen bir vesayet arayışıdır.

''CUMHURBAŞKANIMIZI KİMSE TEHDİT EDEMEZ''

Kılıçdaroğlu’nun ülkemizi istikrarsızlaştırmaya dönük beyanları, cılız kalmaya mahkumdur. Bu beyanlar millet odaklı bir siyaset anlayışından yoksundur. Başkalarının dediklerinin kötü bir tercümesidir. CHP yönetimi, siyasete nefret yazılımı yüklemeye çalışıyor. Bu CHP’ye gönül vermiş vatandaşlarımızın haketmediği bir durumdur. Nefret siyasetine karşı durmaya kararlıyız. Cumhurbaşkanımızı hiç kimse nefret siyasetinin diliyle tehdit edemez. Cumhurbaşkanımıza nefret siyasetiyle saldıranlara gerekli karşılığı siyaset ve hukuk temelinde vermeye devam edeceğiz.''

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!