Ömer Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na tepki: Esad rejimiyle empati yapan maşadır

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sığınmacı tartışmasıyla ilgili olarak CHP lideri Kılıçdaroğlu'na tepki gösterirken ''Muhalefet liderleri nasıl gönderecek bu insanları, katliam makinesi var karşınızda. Muhalefetin bir planı ve projesi var mı? Esad rejimi ile kim empati yapıyor ise asıl maşa odur. Biz bunları istediğimiz gibi göndeririz" diyenlerin geçmişte yaşanmış bazı olayları hatırlaması lazım.'' dedi.

Politika 11.05.2022, 12:51 11.05.2022, 13:15
Abone ol
Ömer Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na tepki: Esad rejimiyle empati yapan maşadır

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik gazeteciler gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. AK Parti Sözcüsü Çelik, grup toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Emperyalistlerin maşası" diyen Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi. Ömer Çelik'in açıklamalarından öne çıkanalr şu şekilde;

''TEMELSİZ KONUŞUYORLAR''

Şu tarihte göndereceğiz diyenler temelsiz konuşuyor. O tarihlerde Suriye'de durum ne olacak? Cumhurbaşkanımız bunu öngörmüştü. Sınırımızdan bir 30 kilometre içerisinde güvenli bölge oluşturulsaydı, o bölgede kalacaklardı. O zaman Obama yönetimi bunu yapmaya yanaşmadı. Türkiye'nin bu konuda bir politikası vardır.

''ESAD REJİMİ İLE KİM EMPATİ YAPIYORSA MAŞA ODUR''

Biz bunları göndeririz diyenlerin geçmişi de düşünmesi gerekiyor. Tek parti döneminde Türkiye'ye sığınan Azeri aydınlar Sovyetler Birliği'ne teslim edildi. Onların kafasına sıkıldı sınır geçer geçmez. Cumhurbaşkanımız net konuştu, 'Bu insanları katillere teslim edemeyiz.' Muhalefet liderleri nasıl gönderecek bu insanları, katliam makinesi var karşınızda. Muhalefetin bir planı ve projesi var mı? Esad rejimi ile kim empati yapıyor ise asıl maşa odur. Biz bunları istediğimiz gibi göndeririz" diyenlerin geçmişte yaşanmış bazı olayları hatırlaması lazım.

''KILIÇDAROĞLU'NUN SON AÇIKLAMALARI UTANÇ VERİCİ''

Kılıçdaroğlu'nun son konuşması hükümetimize, Kabinemize karşı nefret ve husumet siyasetidir. Diyor ki Aylan bebeğin ölümünden Erdoğan sorumludur. Cumhurbaşkanımız, dünyaya seslendi, 'Bu çocuklar Akdeniz'de ölmesin. Akdeniz çocuklara mezar olmasın' dedi. O çocuların Akdeniz'de ölmesinin iki sebebi var. Biri Esad yönetimi, diğeri botları şişleyen Yunanistan. Kılıçdaroğlu'nun son açıklamaları utanç verici, büyük bir yalan. Bu kadar utanç verici ve büyük bir yalan olabilir mi? Buna karşı en güçlü şekilde karşı duracağız

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!