Yandex Metrica

Sitede Ara

Oktay: Hedefimiz 200 milyar doları aşmak

Oktay: Hedefimiz 200 milyar doları aşmak

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Afyon'dan verdiği mesajlarda ihracattaki hedefe de değindi. Oktay: İhracatta 200 milyarla 210 milyar dolar arasında bir hedefi yakalamaya çalışıyoruz

Politika

23.01.2024, 17:32

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, AK Parti Yozgat İl Başkanlığı ve Yozgat Belediyesi tarafından düzenlenen Yozgat İstişare Toplantısı'nda konuştu.
Sözlerine Kovid-19 salgını sebebiyle bir süre ayrı kaldığı Yozgat'a yeniden kavuşmaktan duyduğu memnuniyetini dile getirerek başlayan Oktay, ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını iletti. 

Oktay, Şehre Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile geldiklerini, kentin ulaştırma, haberleşme ve iletişim altyapısı alanındaki ihtiyaçlarını yerinde inceleyip değerlendireceklerini belirtti. Fuat Oktay konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
"Hedefimiz bu yıl 200 milyar doların üzerine çıkmak ihracatta. 200 milyarla 210 milyar dolar arasında bir hedefi yakalamaya çalışıyoruz. Hiç kimse bizi Doğu Akdeniz'de karaya hapsetmeyi aklının ucundan bile geçiremez. Hiç kimse doğal kaynak rezervlerimizi aramamızın, bulmamızın ve de işletmemizin önüne geçemeyecektir. (YHT) Yozgatlısı, Sivaslısı, artık kendi aracı ile Ankara'ya gitmeyi tercih etmeyecek. Yani hayata geçmekte olan bir proje var ki her birimizin hayatına dokunacak"

HAVALİMANI SAYISI ARTARAK DEVAM EDECEK

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere, projeye emeği geçen herkese teşekkür etti ve Yozgat Havalimanı projesinin de mega projelerden birisi olduğuna işaret ederek, "Türkiye havacılıktaki gelişimini dünyaya da ispatlamış bir ülke. Yani 56 havalimanına ulaşmış, bütün ağları örmüş. İnşallah bu yıl da yine Rize Havalimanı bildiğimiz kadarıyla bitmek üzere, muhteşem bir havalimanı ve yine gelecek yıl Yozgat Havalimanımız da bitecek. Havalimanı sayısı artarak devam edecek." dedi.

CUMHUR İTTİFAKI'NIN BURADAKİ BİRLİĞİ BİZE ANKARA'DA GÜÇ VERİR

Yozgat'ta Cumhur İttifakı'nın da dimdik ayakta olduğunu gördüğünü söyleyen Oktay "Bu bize güç verir. Ankara'da bizim çalışmalarımıza güçlü şekilde devam ediyor olmamız nasıl ki yerele güç verecekse, yerelin de burada bir ve beraber olması, dayanışma içerisinde olması, gönülden, muhabbetle birbirini seviyor olması da aynı şekilde Ankara'da bizlere güç verecektir, Cumhurbaşkanımıza güç verecektir." ifadelerini kullandı.

HEDEFLERİMİZİ BİZ KOYAR EGALE EDEN DE BİZ OLURUZ

AK Parti olarak düsturlarının hiçbir zaman geldikleri noktayı yeterli görmemek ve sürekli daha iyiye, daha ileriye gitmek olduğunu vurgulayan Oktay, sözlerine şöyle devam etti:
"Hedefleri biz koyarız, kendi hedefimizi egale eden yine biz oluruz. Çünkü biz AK Parti olarak bir dünya lideri olan Recep Tayyip Erdoğan'la birlikte çalışıyoruz. Gayemiz gönül coğrafyamızdaki her bir insanın derdiyle dertlenmektir. Sadece Yozgat'ın, 81 ilin derdiyle dertlenmek değil. Nerede bir gariban, bir garip varsa, nerede bir mazlum varsa onun derdiyle dertlenmektir. Onun için biz 2023'ten sonra, 2051, 2071 dedik. Bunu anlayamadılar. Tabii ki anlamaları mümkün değil. Çünkü burunlarının ucunu görmüyorlar, hiçbir zaman görmediler. Ayasofya ve 100 yıllık hasret olan Taksim'deki cami açıldığı zaman milletimizin duyduğu gururu, yaşadığı heyecanı yaşayamadıkları için altında, kenarında, sağında, solunda ne bulabiliriz onun araştırmasına girdiler. Hangi hizmeti hayata geçirmeye çalışırsak çalışalım, hangi projeyi tamamlarsak tamamlayalım, hangi projeye başlamak istersek isteyelim yaklaşımları budur. Bunu İstanbul'da da, Ankara'da da görüyoruz, başka yerlerde de görüyoruz.

Görev aldıkları yerlerde temel atma töreni yoktur. Onlar da temel atmama töreni var. Onunla gurur duyarlar, tarihleri de buna müsaittir. Çünkü dikili taşları yoktur. Buradan sadece Türkiye'ye değil, bütün dünyaya seslenmek istiyorum. Hiç kimse bizi hedeflerimizden alıkoyamaz. Hiç kimse bizi Doğu Akdeniz'de karaya hapsetmeyi aklının ucundan bile geçiremez. Hiç kimse doğal kaynak rezervlerimizi aramamızın, bulmamızın ve de işletmemizin önüne geçemeyecektir. Bakın hızlı tren dedik… Bugün şöyle bir tarihe bakıyoruz, 50-60 yıldır hiçbir şey yapılmayan bir alandan bahsediyoruz. Sadece burada mı hedeflerimizi yükselttik? Nereye, uzaya gözümüzü diktik. Bununla da dalga geçtiler. Aya gitme programını bile hayal dahi edemeyen bir muhalefetten bahsediyoruz. Peki biz bu çalışmalardan geri mi kalacağız? Biz bu çalışmaların sonuna kadar içinde olacağız. Kim ne yaparsa yapsın, Türkiye bu hedefine er veya geç ulaşacaktır."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading