Yandex Metrica

Oğuzhan Asiltürk'e son veda! Erdoğan bu sözlerle uğurladı

Oğuzhan Asiltürk'e son veda! Erdoğan bu sözlerle uğurladı

Tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Milli Görüşün abisi Oğuzhan Asiltürk, bugün son yolculuğuna uğurlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Oğuzhan Asiltürk'ün tabutunu omuzladı.

Politika

23.01.2024, 18:03

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) ve Milli Görüş Vakfı Başkanı Oğuzhan Asiltürk, dün Ankara'da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Oğuzhan Asiltürk, 13 Eylül'de koronavirüs sonrası gelişen zatürreye bağlı nefes darlığı şikayetiyle Ankara Şehir Hastanesi'ne kaldırılmıştı. 86 yaşındaki Oğuzhan Asiltürk'ün vefatının ardından siyaset dünyasından birçok isim taziye mesajlar paylaşmıştı.

Hamza Dağ'dan CHP'li belediye başkanlarına tepki: Kayırmacılık rekoru kırıldı Hamza Dağ'dan CHP'li belediye başkanlarına tepki: Kayırmacılık rekoru kırıldı Haberi Görüntüle

BİRÇOK LİDER KATILDI

Asiltürk için bugün Ankara'da Haca Bayram Veli Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Oğuzhan Asiltür'ün cenazesi Cebeci Asri Mezarlığı'ndaki aile kabristanına defnedildi. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, AK Parti Genel Başkanvekilleri Numan Kurtulmuş, Binali Yıldırım, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, siyasi partilerin temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

YRP'de istifa depremi! 220 kişilik teşkilat üyesi partiden ayrıldı YRP'de istifa depremi! 220 kişilik teşkilat üyesi partiden ayrıldı Haberi Görüntüle

'OĞUZHAN ABİMİZİ HAKK'A UĞURLUYORUZ'

Cenaze töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Oğuzhan Asiltürk abimizi Hakk'a uğurlarken son görevimizi yapıyoruz. Değerli büyüğüm Oğuzhan abimizle birlikte uzun yıllar bir arada olduk. Özellikle devlet adamlığından tutunuz, siyaset hayatı içerisinde bu ülkeye bu millete çok büyük emekleri oldu. Tüm ailesine, camiaya başsağlığı diliyoruz." dedi.

YRP'de istifa depremi! 220 kişilik teşkilat üyesi partiden ayrıldı YRP'de istifa depremi! 220 kişilik teşkilat üyesi partiden ayrıldı Haberi Görüntüle

OĞUZHAN ASİLTÜRK KİMDİR?

25 Mayıs 1935'te dünyaya gelen Oğuzhan Asiltürk İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesinde eğitim aldı.

Serbest Müşavir Mühendislik, 14 ve 15. Dönem Ankara; 19, 20 ve 21. Dönem Malatya milletvekiliği ile İçişleri, Sanayi ve Teknoloji Bakanlıkları yaptı. MSP Davası sebebiyle bir yıl gözaltında kaldıktan sonra yargılandı ve beraat etti. 10 yıl süreyle siyasetten yasaklandı.

1987 Anayasa referandumu ile yasağının kalkmasının ardından ilk kongrede Refah Partisi'nin genel sekreterliğine seçildi.

Saadet Partisi'nin kurucuları arasında yer alan Asiltürk, Necmettin Erbakan'ın ölümünün ardından Saadet Partisi'nin Yüksek İstişare Kurulu başkanlığına seçildi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading