banner2

Oğuzhan Asiltürk'ten Saadet Partisine kongre çağrısı

Saadet Partisi'ni destekleyenlerin desteğinin giderek azaldığını belirten Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, 'Güçlü bir Saadet Partisi' vurgusu yaparak, partisine kongre çağrısında bulundu.

Politika 16.06.2021, 10:59 16.06.2021, 12:05
Abone ol
Oğuzhan Asiltürk'ten Saadet Partisine kongre çağrısı

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla Saadet Partisi teşkilatlarına çağrıda bulundu.

KONGRE BAŞKANLIĞINA KENDİ GÖZETİMİNDE HAZIRLANAN BİR LİSTE SUNACAK

Güçlü bir Saadet Partisi teşkilatı oluşturmak için kendi gözetiminde bir liste hazırlanarak partisinin kongre başkanlığına sunacaklarını ifade eden Asiltürk, eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan'dan sonra Saadet Partisi'nde görev yapanların sadece iktidarı tenkit etmekle yetindiğini belirtti.

Bu sebeple, ahlaki ve manevi değerleri savunduğu için Saadet Partisi'ni destekleyenlerin desteğinin giderek azaldığını kaydeden Oğuzhan Asiltürk, bu nedenle seçim iş birliği dolayısıyla baraj da uygulanmadığı halde, bir önceki seçimde milletvekili çıkaracak kadar oy aldıkları illerde milletvekili çıkaramadıklarını bildirdi.

BİR SİYASİ PATİNİN BAŞARILI OLMASI İÇİN İNANDIĞI GERÇEKLERE HİZMET ETMESİ GEREK

Bir siyasi partinin başarılı olması için inandığı gerçeklere hizmet etmesi gerektiğine dikkat çeken Asiltürk, "Bundan dolayı bizim öncelikli hedefimiz, toplumu ahlaki ve manevi değerlere yönlendirme çalışması olmalıdır. Elbette toplumun maddi ihtiyaçlarını da dikkate alacağız. Ancak bunu yaparken partiyi sadece toplumun karnını doyurmaya çalışan bir parti gibi göstermekten de kaçınacağız." ifadelerini kullandı.

Milli Görüşün partisini, diğer partilerden ayıran en önemli yönünün, ahlaki ve manevi değerlere bağlılığı ön planda tutması olduğunu savunan Asiltürk, şunları kaydetti:

"Buna dikkat etmezsek Erbakan hocamızın ifadesiyle önce diğer partilerden biri gibi olur, sonra da yok oluruz. Şunu unutmamalıyız, bize oy verecek olanlar, maddi imkanlar elde etmek için yanımıza gelenler değil, inancımıza saygılı olanlardır. İnşallah, önümüzdeki kongrede alacağımız kararlarla Saadet Partimiz, kuruluşundaki değerleri savunur hale gelir. Önümüzde, şu anda tarihi belli olmayan bir genel seçim var. Bu seçimde başarılı olmak için, bugün, memleketimizin içinde bulunduğu şartları inceleyerek o şartlara uygun tedbirler almamız lazım. Allah'ın izniyle önümüzdeki kongrede, memleketimizin şu anda içinde bulunduğu sosyal ve siyasi şartlara uygun olarak hizmet edecek bir teşkilat oluşturacağız. Güçlü bir Saadet Partisi teşkilatı oluşturmak ve yukarıda durumlarını anlattığım gençleri, Milli Görüşe kazandırmak için benim gözetimimde, geniş istişarelerle bir liste hazırlanacak ve kongre başkanlığına sunulacak. Rabbimiz hayırlı hizmetler yapmalarını nasip eylesin.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!