banner2

O hamle herkesi şaşırttı: Kemal Kılıçdaroğlu CHP'nin yakasını bırakmıyor

4-5 Kasım'da gerçekleşen CHP Olağan Kurultay'ından yenilgiyle ayrılarak koltuğunu Özgür Özel'e kaptıran Kemal Kılıçdaroğlu, o günden bu yana CHP'li 100 isimle irtibata geçti. Kılıçdaroğlu'nun izlediği bu yol CHP'de 3 başlılığın olduğu yorumlarının yapılmasına neden oldu. Seçimin ardından siyasetten elini ayağını çekmesi beklenen Kemal Kılıçdaroğlu, öngörüleri boşa çıkardı.

Politika 20.11.2023, 15:56 20.11.2023, 16:35
Abone ol
O hamle herkesi şaşırttı: Kemal Kılıçdaroğlu CHP'nin yakasını bırakmıyor

Kemal Kılıçdaroğlu 13 yıllık CHP Genel Başkanlığı'nı geçtiğimiz günlerde Özgür Özel'e devretmişti. Seçimden yenilgiyle çıkarak genel başkanlık süresince hiç seçim kazanmayan başkan olarak tarihe geçen Kemal Kılıçdaroğlu'nun siyasetten uzaklaşması bekleniyordu.

ANKARA'DA OFİS AÇTI

Herkesi yanıltan Kılıçdaroğlu, Ankara'da ofis açarak CHP'nin mevcut genel başkan yardımcılarının da bulunduğu 100'ü aşkın isimle görüşmeye başladı. Adeta bende burdayım mesajı veren Kılıçdaroğlu'nun bu hareketi sonrası CHP'de üç başlılığın olduğu yorumları yapılmaya başlandı. 

SİYASİ ÇALIŞMALAR YAPIYOR

Ankara'nın ardından İstanbul'da da ofis arayışına giren Kılıçdaroğlu, kuracağı vakıf çatısı altında siyasi çalışmalar yapmaya hazırlanıyor. CHP'nin devrik lideri, partililerle de bağını koparmadı. 

PARTİNİN YOL HARİTASINI ANLATIYOR

Kurultay yenilgisi sonrası hem telefonla hem de birebir 100'ü aşkın CHP'li ile görüşen Kılıçdaroğlu, konuşmalarında partinin benimsemesi gereken yol haritasını da detaylarıyla anlatıyor. Aurıca Kurultayın ardından eski milletvekilleri ve PM üyelerinin yanı sıra il-ilçe örgütlerinden de çok sayıda partili, Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi. Kılıçdaroğlu'nun görüştüğü siyasiler arasında mevcut genel başkan yardımcıları Mehmet Tüm, Aylin Nazlıaka ve Koza Yardımcı'nın da bulunduğu öğrenildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!