banner2

Numan Kurtulmuş'tan seçim anketi açıklaması: AK Parti birincidir CHP-HDP ittifakı yüzde 35'in altında

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, yaklaşan seçimlerle ilgili konuşurken 'Anketlerle değil, millet sandıkta söyleyecektir. Şu an AK Parti anketlerde birinci partidir. Cumhuriyet Halk Partisi ve HDP'yi toplayın. Neresinden toplarsanız toplayın, yüzde 35'in üzerine çıkmaz' dedi.

Politika 26.03.2022, 15:30 26.03.2022, 15:57
Abone ol
Numan Kurtulmuş'tan seçim anketi açıklaması: AK Parti birincidir CHP-HDP ittifakı yüzde 35'in altında

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Bursa'da gündeme dair düşüncelerini belirtirken 2023 yılında gerçekleşecek olan seçimlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

'BU SİSTEMİ MİLLET BEĞENMİYORSA DEĞİŞTİRİR'

Numan Kurtulmuş, ittifak arayışında olan 7 siyasi partinin tutumuyla ilgili de değerlendirmelerde bulunurken şu ifadeleri kullandı; "Kendisi orada olmayan ama görülmeyen partiyle birlikte 7 parti vardır. Cumhurbaşkanlığı sistemi, biri istedi diye uygulanmamaktadır. Bu sistem, referandumla kabul edilmiştir. Bunu millet seçmiştir. Bunu millet beğenmiyorsa, değiştirir.''

'EKONOMİK SIKINTILARI IMF'NİN KAPISINDA MI ARAYACAKLAR'

''İlk olarak Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısına kimi çıkaracaklarına millet bakacak.'' diyen Kurtulmuş, ''Başa geldiklerinde, bize sığınan mültecileri ne yapacaklardır? Türkiye ne doğuya ne de batıya dönemez. Türkiye kendi ekseni etrafında dönmek zorundadır. Şu anki ekonomik sıkıntıların çözümünü IMF’nin kapısında mı arayacaklar? Vatandaşlarımızın aklında hep bunlar vardır" ifadelerini kullandı.

'AK PARTİ ANKETLERDE BİRİNCİ PARTİDİR'

AK Parti'nin gençlere ulaşamadığı yönünde algı operasyonu yapıldığını belirten Numan Kurtulmuş, "Biz en büyük desteği gençlerden ve kadınlardan almışızdır. Gençlerin ve kadınların hayatını kolaylaştırmak için elimizden geleni yapmışızdır. Anketlerle değil, millet sandıkta söyleyecektir. Şu an AK Parti anketlerde birinci partidir. Cumhuriyet Halk Partisi ve HDP'yi toplayın. Neresinden toplarsanız toplayın, yüzde 35'in üzerine çıkmaz" şeklinde konuştu.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!