banner2

Nihal Olçok hangi partiden istifa etti? Nihal Olçok neden istifa etti?

DEVA Partisi kurucularından Nihal Olçok'un istifa edip, etmediği merak ediliyor. 15 Temmuz'da eşi Erol Olçok'u ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok'u kaybeden Nihal Olçok Gelecek Partisi'nden istifa mı etti? Nihal Olçok neden istifa etti? soruları internette aratılıyor.

Politika 09.11.2023, 10:57 09.11.2023, 11:28
Abone ol
Nihal Olçok hangi partiden istifa etti? Nihal Olçok neden istifa etti?

15 Temmuz'da eşi Erol Olçok'u ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok'u kaybeden Nihal Olçok kimdir? aramaları arttı. Olçok'un en son paylaşımı sosyal medyada gündem oldu. Nihal Olçok'un istifa edip, etmediği merak ediliyor. Nihal Olçok Gelecek Partisi'nden istifa mı etti? Nihal olçok neden istifa etti? İşte detaylar.

NİHAL OLÇOK İSTİFA MI ETTİ? NİHAL OLÇOK NEDEN İSTİFA ETTİ?

15 Temmuz'da FETÖ'nün hain darbe girişiminde kocası Erol Olçok'u ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok'u kaybeden Nihal Olçok, Gelecek Partisi'nden istifa etti.

Olçok kurucularından olduğu Gelecek Partisi'nden istifasını sosyal medya hesabı X'ten duyurdu. Olçok mesajında, "An itibari ile kurucusu olduğum Gelecek Partisi kurucu üyeliğinden istifa ediyorum. Allah selamet versin" ifadelerini kullandı.

NİHAL OLÇOK KİMDİR? NİHAL OLÇOK NERELİDİR?

Nihal Olçok, 1978 yılında Üsküp, Makedonya'da dünyaya geldi. 4 yaşındayken Türkiye'ye gelen Olçok, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun oldu. Nihal Olçok, 1998'de tanıştığı Erol Olçok ile dünyaevine girdi.

Çiftin bu evlilikten (şehit) Abdullah Tayyip, Cahar Şamil ve Emir Dursun adında 3 çocukları oldu. Nihal Olçok, 15 Temmuz'daki darbe girişiminde kaybettiği eşi ve oğlu adına 'Şehitoğlu şehit: 15 Temmuz şehitleri Erol Olçok ve Abdullah Tayyip Olçok'un hikayesi' adlı kitabı yazmıştır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!