banner2

Necmeddin Erbakan'ın o konuşması yine gündemde: Tayyip Bey'e sevgim bakidir

Refah Partisi'nin efsanevi lideri Prof. Dr. Necmeddin Erbakan, Şubat 2011'deki vefatından hemen önceki konuşmasıyla yine gündemde. Erbakan, başta Tayyip Erdoğan olmak üzere AK Parti kadrolarına herhangi bir kırgınlığı olmadığını dile getiriyor.

Politika 04.03.2022, 14:49
Abone ol
Necmeddin Erbakan'ın o konuşması yine gündemde: Tayyip Bey'e sevgim bakidir

Milli Selamet Partisi ve sonrasında Refah Partisi'nin kurucu lideri, Milli Görüş fikrinin teorisyeni, eski Başbakan Necmeddin Erbakan'ın ölmeden önceki son konuşmalarından biri yine gündemde. 

Ömrünün son dönemlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la arasında soğuk rüzgarlar estiği iddia edilen Erbakan, eski dava arkadaşlarını aslında çok seviyordu. TRT'de yayınlanan bir programda dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan hakkındaki fikri sorulan Erbakan şunları söylüyor: 

"Tayyip Bey gençlik kolları başkanımızdı. İlçe başkanımızdı, İstanbul Belediye Başkanımızdı. Yıllarca beraber çalıştığımız evlatlarımız. Bunlar iyi niyetli insanlar. Hiçbir zaman bilerek Türkiye'ye kötülük yapmazlar. Benim onlara sevgim bakidir; onların da beni aynı şekilde sevdiklerinden eminim. Beşeri münasebetlerimiz her zaman sevgi esasına dayanarak devam edegelmiştir. Bayramlarda, kandillerde birbirlerimizi tebrik ederiz, kucaklaşırız. Hayırlı muvaffakiyetler dileriz."

PARTİSİ ŞİMDİ CHP'NİN YANINDA

Refah Partisi'nin 28 Şubat şartlarında kapatılmasının ardından Fazilet Partisi kurulmuş ancak bu parti de postmodern darbecilerin hıncından kurtulamamıştı. Fazilet'in yerine kurulan Saadet Partisi ise Prof. Erbakan'ın ölümünden sonra onun mirasını devam ettirdiği ileri sürmesine rağmen Necmeddin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan'ı bile partiden dışlamasıyla dikkat çekti. 

Erbakan'ın yakın arkadaşlarının yönettiği Saadet Partisi şimdi Temel Karamollaoğlu liderliğinde Millet İttifakı bileşenlerinden bir parti olarak CHP'nin yanında saf tuttu. Necmeddin Erbakan'ın oğlu ise Fatih Erbakan ise bir süre önce kurduğu Yeniden Refah Partisi'nin lideri sıfatıyla siyasi kariyerine devam ediyor. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!